Ohlasy po výhre nad Trenčínom: Musíme pokračovať ďalej, ešte nie je koniec

Ohlasy po výhre nad Trenčínom: Musíme pokračovať ďalej, ešte nie je koniec

28.04.2019 | Igor Tabiš

Po vysokej výhre 4:0 nad Trenčínom sme získali tri body aj vo štvrtom ligovom zápase po sebe.

V 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy na nás čakál súper, proti ktorému sme začiatkom mesiaca vybojovali prvé jarné víťazstvo. Práve po výhre 3:2 na Myjave sme rozbehli našu šnúru víťazných zápasov, v ktorej sme chceli pokračovať aj v sobotu. Trenčín bol ale nepríjemný protivník, od úvodu zápasu sa snažil diktovať tempo držaním lopty. Zásluhou aktívneho Frank-a Castaňedu sa nám podarilo ísť v 12. minúte do vedenia. "Bol to náročný zápas.Vedeli sme, že musíme vyhrať, aby sme zlepšili naše postavenie v tabuľke. Som veľmi šťastný za gól a víťazstvo, musíme takto pokračovať na víťaznej vlne aj naďalej," prezradil Kolumbijčan, pre ktorého to bol proti Trenčínu už piaty ligový gól v tejto sezóne.

Napriek vedeniu sa Trenčania nevzdávali. Naopak, vypracovali si hneď niekoľko vyložených šancí, v ktorých nás ale opäť podržal argentínsky gólman Federico Taborda. Gólman FK Senica sa na konci zápasu mohol tešiť z čistého konta, ktoré bolo v tejto sezóne Fortuna ligy už v poradí šieste. "Myslím si, že to nebol jednoduchý zápas. Vypracovali sme si dve vyložené šance, z čoho sme jednu premenili. Následne sme sa ubránili pred veľkými príležitosťami súpera. Po druhom góle v zápase sme sa úplne uvoľnili a užívali si zápas, pričom sme boli efektívni z protiútokov. Toto víťazstvo nám dodáva veľké povzbudenie, aby sme sa v tabuľke vyhli posledným dvom miestam," vysvetlil 30-ročný gólman.

Práve druhý gól v zápase bol rozhodujúci. Padol po výbornej práci Castaňedu, následnom peknom priťuknutí lopty od Ramireza. Marko Tešija dostal v šestnástke loptu ideálne na strelu, chorvátsky tvorca našej hry si však ešte zasekol jedného z obrancov hostí a následne skóroval. Popri asistencii na náš prvý gól zápasu si tak pripísal už tretí ligový gól v sezóne. "Bol to dobrý zápas, veľmi dôležité víťazstvo. Myslím si ale, že výsledok nie je realistický. Trenčín mal niekoľko dobrých šancí za stavu 1:0, no nevyužil ich. Som veľmi šťastný za víťazstvo," priznal rodák zo Splitu.

Keď sa už zdalo, že dvojgólové víťazstvo si ustrážime, Sacha Petshi naštartoval svoje motory. V nadstavenom čase unikol futbalistom Trenčína a ku gólu vyzval Erica Ramireza. Len o niekoľko sekúnd neskôr zobral všetko do svojich rúk, po prihrávke od Filipa Dangubiča stanovil parádnou strelou konečný výsledok. "Z výsledku a práce na ihrisku mám veľkú radosť. Tento tím si zaslúžil takýto výsledok. Stále však nie je koniec, musíme pokračovať ďalej a zostať sústredení, pokiaľ nezachránime tento klub," priznal francúzsky futbalista, pre ktorého to bol tretí gól vo Fortuna lige.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu