Proti Trnave v boji o miestenku vo finále Slovnaft Cupu

Proti Trnave v boji o miestenku vo finále Slovnaft Cupu

15.04.2019 | Igor Tabiš

V domácej semifinálovej odvete ligového pohára potrebujeme zmazať jednogólový náskok súpera.

Deväťdesiat minút nás delí od finále Slovnaft Cupu v sezóne 2018/19. V domácej odvete proti FC Spartak Trnava potrebujeme zmazať jednogólový náskok súpera po prvom vzájomnom zápase. Motivácia zahrať si finále ligového pohára je veľká, zvlášť po tohtoročných výsledkoch v lige. Prakticky to isté platí aj v tábore nášho zajtrajšieho súpera. 

V úvodnom semifinálovom zápase sme na štadióne Antona Malatinského v Trnave podľahli Spartaku najtesnejším rozdielom. O jediný gól zápasu sa postaral Kire Markoski, keď si nabehol na center z ľavej strany a usmernil loptu hlavou za chrbát bezmocného Tabordu. Aj keď bol priebeh zápasu vyrovnaný, nepodarilo sa nám v ňom vypracovať si vyloženú príležitosť a ohroziť brankára domácich. V domácej odvete to potrebujeme zmeniť.

Pri výhode domáceho prostredia hovoria v náš prospech aj posledné dva ligové zápasy, v ktorých sme strelili až sedem gólov a získali plný počet bodov - 6. Na domácom štadióne sme dokázali dvakrát zvíťaziť aj v posledných dvoch pohárových zápasoch. Vždy išlo o identický výsledok 5:1. Najprv sme v jesennej časti vyradili v osemfinále súťaže futbalistov Dunajskej Stredy, v jarnej časti to boli pre zmenu futbalisti Nitry v štvrťfinálovom zápase. Spartak Trnava získal v posledných dvoch ligových zápasoch dva body - po remízach 1:1 s Nitrou a 0:0 s Podbrezovou. Naposledy sa futbalisti Trnavy tešili z víťazstva práve v pohári pri našom vzájomnom zápase.

"Po tom, čo sme sa dostali do semifinále ligového pohára spravíme všetko preto, aby sme sa dostali do ďalšieho kola - finále. Streliť päť gólov ako pri poslednom pohárovom víťazstve je nemožné, urobíme ale všetko, aby to stačilo na postup. Budeme hrať proti veľkému tímu, ktorý má na Slovensku bohatú históriu. V utorok nás čaká náročná úloha. Najdôležitejšie bude skórovať gól. Hráme doma, veríme, že nás príde povzbudiť veľa fanúšikov, ktorí budú dvanástym hráčom a pomôžu nám," povedal pred zajtrajším zápasom tréner FK Senica Ricardo Chéu.

Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 h. Zápas povedia trojica rozhodcov: Chmura - Vorel, Weiss.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Anton Šoltis novým trénerom FK Senica

Anton Šoltis novým trénerom FK Senica

14.7. | Redakce
V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

11.7. | Redakce
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu