Mládež v akcii: U19-ka proti Slovanu s bodom, U17-ka zdolala v dohrávke lídra súťaže

15.04.2019 | Igor Tabiš

Výsledkový servis mládežníckych družstiev FK Senica.

1. liga starší dorast U19

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava   1:1 (0:1)

Zostava: Kováč - Udvorka (74. F. Buchel), Mihál, Zula (20. Bocko), Meliš, Matta, Totka, Mička, Štefanka, Vyletel, Martišiak (63. Rampáček)

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - ŠK Slovan Bratislava U19

1. liga mladší dorast U17 - dohrávka

FK Senica - MŠK Žilina   2:1 (0:1)

Zostava: Chropovský - Bocko, Mego, Šúrek, Halaj, Halabrín, Rampáček, F. Buchel (80. Kadlečík), Vyletel, Fila (47. Belko), Ďurák (78. Liška)

Odkaz na zápas: FK Senica U17 - MŠK Žilina U17

1. liga mladší dorast U17

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica   3:2 (0:0)

Zostava: Chropovský - Bocko, Mego, Šúrek, Halaj, Halabrín, Belko (71. Liška), Rampáček, F. Buchel, Fila (71. Fila), Ďurák,

Odkaz na zápas: ŠK Slovan Bratislava U17 - FK Senica U17

1. liga mladší dorast U16 - dohrávka

FK Senica - MŠK Žilina   3:2 (1:2)

Zostava: Opalek - Phan (80. Ihring), Borúfka (77. Koprna), Prelec, Hanáček (79. Bogdalík), Kujovský, Čmarada (56. Vrajko), Osvald, Czikora, Kudla, Blaha

Jozef Uhlár (tréner): "V zápase s jedným z najlepších mužstiev na Slovensku sme podali bojovný a hlavne disciplinovaný výkon, ktorý nás odmenil víťazstvom. Hostia boli futbaloví, držanie lopty bolo na ich strane, no narážali na našu pozornú defenzívnu činnosť. Samozrejme, nie všetko sme plnili bezchybne, súper sa prezentoval ofenzívnou hrou, po peknej útočnej akcii sa ujal vedenia a o chvíľu ich strela skončila na brvne našej bránky. Naše šance Blahu, Borúfku i Prelca zostali ešte nevyužité, a tak Kudla po rohu Hanáčka hlavou vyrovnal. Borúfka mohol otočiť skóre, no jeho strela skončila na žrdi. Hosťom to však vyšlo a ich strela z 20 metrov skončila v našej sieti - 1:2. V druhom polčase sme chceli vyrovnať, šance sme si vypracovali, no Blaha 2x a opäť Borúfka zaváhali. Jediná nebezpečná strela hostí brankára Opalka neprekvapila. Keď sa už zdalo, že víťazstvo si Žilina odvezie domov, v závere stretnutia sme udreli, keď Kudla po centri Czikoru hlavou vyrovnal - 2:2. Tešili sme sa z bodu, no pre Koprnu a Bogdalíka bola remíza málo a prvý menovaný zaradil naše víťazstvo - 3:2. Výborný zápas zásluhou obidvoch mužstiev s našim výborným záverom. Bol to náš najlepší výkon v súťaži. Tvrdím, že ak chalani pristúpia disciplinovane a bojovne v každom zápase, môžeme i viackrát prekvapiť."

Odkaz na zápas: FK Senica U16 - MŠK Žilina U16

1. liga mladší dorast U16

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica   1:0 (1:0)

Zostava: Opalek - Prelec, Kudla, Osvald, Phan, Vrajko (52. Koprna), Borúfka, Bogdalík (64. Čmarada), Blaha, Hanáček (75. Ihring)

Jozef Uhlár (tréner): "Na Slovane sme chceli pokračovať a nadviazať na predchádzajúci domáci zápas so Žilinou, čo sa nám aj darilo, len bohužiaľ sme strelecky zlyhali, šance na strelenie gólu boli. Blaha 2x, navyše jeho hlavička v závere stretnutia skončila na žrdi domácej bránky a Borúfka to boli šance, ktoré sa musia premienať. Domáci od úvodu stretnutia hrali aktívne, v 15. minúte ich strela skončila v našej bránke a ako sa ukázalo gól bol rozhodujúci.Niektoré spletité situácie a strely zlikvidoval výborný Opalek. Za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť, tréner domácich sa po zápase vyjadril, že sa o výsledok obávali až do donca zápasu."

Odkaz na zápas: ŠK Slovan Bratislava U16 - FK Senica U16

1. liga starší žiaci U15

FK Senica - Slovan Levice   3:0 (2:0)

Zostava: Vicen - Ladislav, Surový, Jurka, Macho, Lukáč (46. Režnák), Bíly (55. Vávra), Škodáček, Hladek, Krč, Hegyi

Stanislav Šturdík (tréner): "V priemernom stretnutí s posledným družstvom sme zaknihovali na priebeh zápasu chudobné víťazstvo. Od úvodných minút sme mali hernú prevahu a hrali sme prakticky na jednej ½ ihriska. Naša hra však bola statická, chýbala väčšia kreativita a dôraz v zakončení. Prispôsobili sme sa súperovi, kombinácie boli pomalé, čo na defenzívne ladeného súpera nemohlo platiť. Napriek tomu sme si dokázali vypracovať veľké množstvo šancí, ktoré sme však trestuhodne zahadzovali. To malo vplyv na ďalší priebeh zápasu, pretože aj keď sme chceli nešlo to podľa našich predstáv. Súper bojoval, brankár hostí viackrát družstvo podržal. Prekonať sa nám ho podarilo len 2 krát, keď sa presadil lobom Hegyi a dorážkou Jurka. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Opäť sme nepremenili viaceré šance, neúspešne sme dobýjali bránu hostí a preto sa skóre dlho nemenilo. Bolo to najmä preto, lebo z  našej strany chýbala väčšia kvalita v hre 1:1, kreativita v útočnej fáze, lepší výber miesta v 16-ke súpera a dôraz v zakončení. Ako sa to má robiť ukázal našim ofenzívnym hráčom ľavý obranca Krč, ktorý zakončil svoju individuálnu akciu, keď obišiel viacerých hráčov a presnou strelou k tyči strelil tretí gól. Zaslúžené víťazstvo po priemernom výkone, ktorý by na kvalitnejšieho súpera nemusel stačiť. Zápas bol v mnohom poučný a hráči sa presvedčili, že zápasy s papierovo slabším súperom, keď niektoré veci podceníme a zľahčíme si, bývajú často náročné."

Odkaz na zápas: FK Senica U15 - Slovan Levice U15

1. liga starší žiaci U14

FK Senica - Slovan Levice   2:2 (0:2)

Zostava: Demo - Režnák, Gaša (45. Bayerová), Barbirík, Ďurica (58. Masár), Halaš, Wallner, Chlupík (66. Smoleňák), Rýzek, Michalec, Kasza

Jozef Joniak (tréner): "Do zápasu sme nevstúpili vôbec dobre. V 6. min Rýzek prehral osobný súboj a prehrávali sme 0:1. V 7. min po krásnej akcii Ďurica nastrelil brvno. V 13. min po zlom výkope brankára Dema sme nezachytili prihrávku a opäť sme inkasovali gól na 0:2. Z našej strany bol výkon v 1. polčase veľmi zlý. Do druhého polčase sme chalanom povedali, že máme nato aby sme zápas otočili a 40. min sa v šestnástke presadil Chlupík a krásnou strelou dal gól na 1:2. V 51. min bol faulovaný Chlúpik a kopali sme jedenástku, ktorú Wallner s prehľadom premenil. Chalanov tento gól nakopol a mohli sme dať ešte jeden gól, len sme nepremenili šance a podržal ich hosťujúci brankár. Hostia v 2. polčase vôbec neohrozili nášho brankára a hralo sa iba na ich polke. Chalanom chcem poďakovať za výborný výkon v 2. polčase."

Odkaz na zápas: FK Senica U14 - Slovan Levice U14

1. liga mladší žiaci U13

MFK Skalica - FK Senica   0:2 (0:2)

Zostava: Petrúfka - Filípek, Štribraný, Sobolič, Chropovský, Rehák (C), Mareček, Ftáček, Pavlík, Komorný, Bohunický. Striedali: Chalupa, Drbal

Rastislav Reha (tréner): "Do zápasu sme vstúpili s veľkou chuťou a vysokým napádaním s čím mal súper od začiatku problémy. Boli sme po celý zápas lepším tímom, no stále sa v našej hre vyskytuje obrovské množstvo zbytočných chýb v podobe nepresných prihrávok. Po rohových kopoch Komorného a Ftáčka sa prvý polčas podarilo skórovať hlavou Rehákovi a Štibranému. Druhý polčas sme pokračovali v hernej dominancii a dokázali sme si vytvoriť množstvo gólových príležitostí, no paradoxne sa nám už viackrát nepodarilo prekonať domáceho brankára. Chlapcom gratulujeme k výhre, ktorá ich samozrejme veľmi teší, no smerom do ofenzívy máme stále vyššie nároky a čakáme ešte oveľa viac."

Odkaz na zápas: MFK Skalica U13 - FK Senica U13

1. liga mladší žiaci U12

MFK Skalica - FK Senica   9:8 (5:5)

Zostava: Jablonický - Antálek, Mihok, Konečný, Sobolič, Regásek, Krajčír, Pavelka, Daniš, Štepánik, Jurík, Čech, Glinda, Vadrna, Gabriel, Blanárik, Míšaný, Kolena

Odkaz na zápas: MFK Skalica U12 - FK Senica U12

Prípravka U9

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica   7:20

Odkaz na zápas: FC DAC 1904 U9 - FK Senica U9

1. liga žiačky WU15

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica   0:3 (0:2)

Zostava: Opalková - Delinčáková Valéria, Bošáková, Cervová, Flajžíková, Delinčáková Viktória, Michalovičová, Dudášová, Václavková, Kňazovičová, Pavelková, Pavlíková, Domsitzová, Delinčáková Alexandra, Freiwaldová, Vaňová, Fajtáková.

Richard Opalek (tréner): "V druhom jarnom majstrovskom zápase sme sa predstavili na pôde tabuľkového suseda. Zápas sme začali aktívne a mali sme možnosti ísť do vedenia, ale v zakončení sme neprekonali súperovi brankárku. Súpera sme do vyloženej šance v prvom polčase nepustili. Podarilo sa nám skórovať ešte v prvom polčase zásluhou Freiwaldovej, ktorá zúžitkovala krásnu kolmicu Cervovej a zoči voči brankárke poslala náš tím do vedenia - 0:1. Ešte do polčasovej prestávky bola po individuálnej akcii v súperovej 16-ke faulovaná A. Delinčáková  a pokutový kop s prehľadom premenila Opalková - 0:2. V druhom polčase nás súper preveril, ale Opalková bola úspešná zoči-voči súperovej útočníčke. Súper musel hru otvoriť a následne sme si vypracovali tri čisté gólové šance, ktoré sme žiaľ nevyužili. Súper mal po rohovom kope šancu zápas zdramatizovať, no opäť bola proti skvelá Opalková. Tretí gól sme pridali po samostatnej akcii A. Delinčákovej, ktorá nezištnou prihrávkou v 16-ke našla Pavelkovú, ktorá uzavrela skóre na konečných 0:3. Dievčatá boli týmto víťazstvom odmenené za tvrdú prácu v tréningoch. Tréneri by sa chceli dievčatám poďakovať za kolektívny výkon a predvedenú hru."

Odkaz na zápas: FC DAC 1904 WU15 - FK Senica WU15

Mládež v akcii: S výkonmi FK Senica U16 v jeseni spokojnosť