V sobotu na Myjave s druhým pokusom zdolať Trenčín

V sobotu na Myjave s druhým pokusom zdolať Trenčín

04.04.2019 | Igor Tabiš

V 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o udržanie sa predstavíme na Myjave proti AS Trenčín.

Osem kôl do konca aktuálneho ročníka Fortuna ligy. V hre je stále 24 bodov, na záchranu v najvyššej súťaži ich budeme potrebovať získať čo najviac. V sobotu na predstavíme na Myjave, kde vyzveme futbalistov AS Trenčín. Práve futbalový štadión na Myjave bol dejiskom nášho prvého jarného zápasu v tomto ročníku Fortuna ligy. Spomienky naň ale nemáme najlepšie. Po góloch Čatakoviča, Ubbinka a Paura sme Trenčanom podľahli rozdielom triedy. V sobotu budeme mať ideálnu príležitosť odčiniť túto prehru a získať dôležité tri body.

Náš sobotňajší súper neprežíva rovnako ako my najvydarenejšie obdobie, zo šiestich odohraných zápasov na jar je bilancia futbalistov Trenčína nasledovná - jedna výhra, dve remízy a tri prehry. Nedávno sa kormidla hlavného trénera ujal len 27-ročný Matthias Kohler, ktorý bol doposiaľ členom realizačného tímu AS. Po Ricardovi Monizovi a Vladimírovi Cifraničovi je to už tretí tréner, ktorý vedie Trenčín v tejto sezóne. V tomto smere je na tom podobne aj náš klub. Mladý nemecký tréner AS Trenčín dokázal pri svojej premiére na lavičke v pozícii hlavného trénera získať bod, keď jeho mužstvo remizovalo pod Zoborom s Nitrou 2:2. 

Pri dvoch doterajších vzájomných zápasov v aktuálnej sezóne sme proti Trenčínu ťahali za kratší koniec. V 8. kole Fortuna ligy sme na domácom štadióne prehrali 2:0, nepochodili sme ani v spomínanom prvom jarnom súťažnom zápase na Myjave. "Zápas proti Trenčínu bol pre mňa zlým začiatkom vo Fortuna lige. Ľutujem svoju reakciu, po ktorej som videl červenú kartu. Takisto boli pre mňa náročné začiatky v tomto klube. Taký je ale futbal, musíte tvrdo pracovať a veriť vo svoje schopnosti. Na tréningu pracujem tvrdo, aby som uistil trénera, že môžem hrať v tomto tíme," priznal 23-ročný krajný obranca Gabriel Dubois, ktorý zápas proti Trenčínu nedohral pre červenú kartu.

Rovnako tak naďalej čakáme aj na prvé jarné víťazstvo, v poslednom domácom zápase proti Podbrezovej sa zrodila bezgólová remíza. Získali sme tak svoj prvý jarný bod, výhra Zlatých Moraviec v Trnave nám skomplikovala našu situáciu ešte viac. Na ViOn tak máme v tabuľke už štvorbodové manko. Ak chceme pomýšľať na záchranu vo Fortuna lige, v sobotu musíme bezpodmienečne zvíťaziť.Posledné štyri vzájomné ligové stretnutia:

16.02.2019 AS Trenčín - FK Senica   3:0 (Čatakovič, Ubbink, Paur)

15.09.2018 FK Senica - AS Trenčín   0:2 (Čatakovič, Mance)

14.10.2017 AS Trenčín - FK Senica   4:1 (Janga 2, Van Haaren, Šulek - Podhorin)

23.07.2017 FK Senica - AS Trenčín   1:2 (Kováč - Paur, Gong)

Najlepší strelci oboch mužstiev:

Hamza Čatakovič - 8 gólov

Roberto Dias - 5 gólov

Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00 h. Zápas povedie trojica rozhodcov Kružliak - Vorel, Chládek.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu