V stredu proti Spartaku v úvodnom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu

V stredu proti Spartaku v úvodnom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu

02.04.2019 | Igor Tabiš

V prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu sa predstavíme na ihrisku FC Spartak Trnava.

Dolné Vestenice, Hlohovec, Horné Orešany, Dunajská Streda a Nitra. Posledným mužstvom, na ktoré narazíme pred bránami finále Slovnaft Cupu bude aktuálny majster Fortuna ligy FC Spartak Trnava. Mužstvo trénera Michala Ščasného bude mať v prvom semifinálovom zápase výhodu domáceho prostredia. Aj napriek našej spanilej jazde ligovým pohárom v tomto ročníku je favorit zápasu jasný. "Čaká na nás prvý polčas v boji o finálovú miestenku. Prioritou je pre nás samozrejme liga, Trnava urobí všetko preto, aby získala pohár. Pokúsime sa ale dostať až do finále. Spartak má veľmi dobrých hráčov, ktorí dokážu urobiť rozdiel v detailoch. Musíme byť sústredení a odhodlaní," prezradil tréner FK Senica Ricardo Chéu.

V apríli na náš čaká nahustený program - štyri ligové zápasy a pohárový dvojzápas proti Trnave. Zatiaľ, čo v aktuálnom ročníku Slovnaft Cupu patríme k príjemným prekvapeniam, vo Fortuna lige sme sa aktuálne prepadli na posledné miesto ligovej tabuľky. Prípadný úspech v slovenskom ligovom pohári by mohol aspoň čiastočne odčiniť nie príliš vydarenú sezónu. 

Spartak Trnava sa pri postupe do semifinále Slovnaft Cupu poriadne vytrápil. Na ihrisku treťoligových Košíc došlo až na penaltový rozstrel, v ktorom sa šťastie usmialo na prvoligistu. Úplne odlišný priebeh mal náš štvrťfinálový zápas proti Nitre. Po štyroch góloch Erika Ramireza a jednom presnom zásahu Sachu Petshiho sme mužstvo spod Zobora zdolali vysoko 5:1. "V prvom rade by som chcel poďakovať Bohu, že mi pomohol skórovať štyri góly. Na najbližší zápas proti Spartaku sme sa tvrdo pripravovali. Vieme, aký dôležitý je tento zápas. Chceme ho vyhrať, tak ako aj sobotňajší ligový zápas. Aj zajtra sa budem snažiť odovzdať zo seba to najlepšie a pomôcť tímu," vysvetlil 20-ročný futbalista FK Senica Erik Ramirez.

Výkop zápasu je naplánovaný na 18:00 hod. Zápas povedie trojica rozhodcov Glova - Ferenc, Ádám.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu