Ohlasy po zápase proti Podbrezovej: Zaslúžili sme si tri body, teraz sa treba sústrediť na pohár

Ohlasy po zápase proti Podbrezovej: Zaslúžili sme si tri body, teraz sa treba sústrediť na pohár

31.03.2019 | Igor Tabiš

Ani v šiestom ligovom zápase na jar sme sa nedočkali troch bodov, v zápase proti Podbrezovej sa zrodila bezgólová remíza.

Do zápasu, ktorý sme potrebovali jednoznačne vyhrať sme nevstúpili najlepšie. Od úvodných minút bol aktívnejší náš súper, ktorý nás do hry príliš nepúšťal. Zlom nastal v 30. minúte, keď musel odstúpiť z hry pre zranenie hosťujúci Štefánik. Od tohto momentu sme prebrali v zápase iniciatívu a svojou aktivitou sme sa ho snažili vyhrať. "Opäť sme odohrali dobrý zápas, aj keď nám nevyšiel úvod stretnutia. V defenzíve sme boli veľmi pozorní. Druhý polčas bol jasne v našej réžii, vypracovali sme si veľa štandardiek a rohových kopov, nedokázali sme ale skórovať. Musíme sa k tomu vrátiť a rozanalyzovať si to. Urobíme všetko, aby sme sa v lige udržali," zhodnotil zápas stredopoliar FK Senica Sofian El Moudane.

Náš tím priviedol na ihrisko ako kapitán pri neúčasti Erika Otrísala opäť Roberto Dias. Tridsaťročný brazílsky stopér sa počas zápasu dostal k viacerým hlavičkovým pokusom, ani on však nedokázal dopraviť loptu za chrbát Martina Vantrubu. Po bezgólovej remíze neskrýval náš najlepší ligový strelec sklamanie: "V úvodných dvadsiatich minútach sme boli pod menším tlakom, náš súper od úvodu dominoval v zápase. Následne sa hra vyrovnala, neskôr sme boli lepším mužstvom. V koncovke sme opäť zlyhali. Musíme urýchlene zvíťaziť, aby sa situácia ešte viac neskomplikovala."

na 

K zisku bodu prispela veľkou mierou naša pozorná obranca v zložení Krč-Dias-Kay-Dubois. Po vyrovnaní sa hry sme nášho súpera nepustili do žiadnej vyloženej šance, získaný bod je však v našej situácii iba malým zadosťučinením. "Úvodných dvadsaťpäť minút nebolo z našej strany dobrých, postupne sme ale začali byť aktívnejším mužstvom. V tomto zápase sme si zaslúžili tri body," vysvetlil 21-ročný odchovanec Jakub Krč, pre ktorého to bol v jarnej časti šiesty súťažný zápas.

Do našej najväčšej šance zápasu sa dostal v druhom polčase striedajúci Desire Ségbé. V súboji 1 na 1 proti gólmanovi hostí neuspel. "Som sklamaný, pretože sme si zaslúžili vyhrať. Hrali sme dobre, v druhom polčase sme zatlačili nášho súpera, nemali sme ale potrebné šťastie na skórovanie. Teraz musíme zabudnúť na tento zápas a pripraviť sa na Trnavu, proti ktorej sa predstavíme v pohári. Bude to dôležitý zápas, ktorý budeme chcieť vyhrať," prezradil na záver reprezentačný útočník Beninu.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu