V nadstavbovej časti prvýkrát doma, v sobotu privítame Podbrezovú

V nadstavbovej časti prvýkrát doma, v sobotu privítame Podbrezovú

28.03.2019 | Igor Tabiš

V 2. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie privítame na domácom ihrisku futbalistov Podbrezovej.

V 2. kole nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa predstavíme na domácom ihrisku proti mužstvu FK Železiarne Podbrezová. Po neúspešnom vstupe do nadstavbovej časti, kedy sme na ihrisku Zlatých Moraviec prišli o bod v posledných sekundách zápasu zabojujeme na domácej pôde o vôbec prvé jarné víťazstvo. Tri body sú v našej aktuálnej situácii nevyhnutnosťou.

“Do zápasu sme vstúpili aktívne, prvých tridsať minút sme boli lepším tímom. Podarilo sa nám skórovať, potom prišla nepochopiteľne hluchá desaťminútovka, počas ktorej sme inkasovali dvakrát. Do druhého polčasu sme opäť vstúpili aktívne, celý druhý polčas sme boli lepším tímom. Síce sme si nevypracovali stopercentnú šancu, v poli sme boli aktívnejším mužstvom. Po chybe brankára Zlatých Moraviec sme vyrovnali. Súper strelil v nadstavenom čase tretí gól, ktorý žiaľ rozhodol o výsledku,” vrátil sa k zápasu na ihrisku Zlatých Moraviec Jakub Krč.

Futbalisti Podbrezovej remizovali v poslednom kole na domácom ihrisku s Nitrou 1:1. Mužstvo z Horehronia prešlo počas zimnej prestávky veľkými zmenami - hráčskymi ale aj trénerskými. Mareka Fabuľu na poste hlavného trénera nahradil 42-ročný tréner Vladimír Veselý. K výraznému omladeniu došlo v hráčskom kádri, v tíme sa rozlúčili s viacerými skúsenejšími futbalistami, priestor dostali mladí talentovaní hráči. Poslednou akvizíciou “Železiarov” sa stal Filip Hlohovský, ktorý v minulosti obliekal aj náš dres. “Myslím si, že uskutočnili dobré prestupy, jednoznačne sa posilnili. Hráči ako Štefánik alebo Hlohovský majú svoju kvalitu a obrovské skúsenosti. Zápas bude taký, aký si ho spravíme my. Musíme sa vyvarovať chýb a drať trávu,” priznal kapitán Erik Otrísal.


V doterajších dvoch vzájomných stretnutiach sme proti tomuto súperovi získali štyri body. V 4. kole na domácom trávniku sa zrodila remíza 1:1, strelecky sa v našom drese presadil Frank Castaňeda. V 15. kole na trávniku Podbrezovej sme strelili štyri góly a získali tri body. Strelecky sa v zápase presadila štvorica našich hráčov - Dias, Deretti, Tešija, Ségbé. “V tejto sezóne sme proti Podbrezovej odohrali veľmi dobré zápasy, ako naposledy pri výhre 4:2. Teraz nás čaká ďalší dôležitý zápas, nemôžeme si viac dovoliť strácať body proti našim rivalom v boji o záchranu. Od prvej minúty pôjdeme do zápasu s cieľom získať tri body,” vysvetlil kolumbíjsky zakončovateľ Frank Castaňeda.

Posledné vzájomné zápasy FK Senica - FK Železiarne Podbrezová

10.11.2018

FK Podbrezová - FK Senica

2:4 (Leško 2 - Tešija, Ségbé, Dias, Deretti)

11.08.2018

FK Senica - FK Podbrezová

1:1 (Castaňeda - Leško)

21.04.2018

FK Senica - FK Podbrezová

1:0 (Castaňeda)

11.03.2017

FK Podbrezová - FK Senica

3:1 (Leško, Bernadina, Ranko vl. - Kitambala)

Najlepší strelci oboch mužstiev:

Roberto Dias - 5 gólov

Dávid Leško - 7 gólov

Výkop zápasu je v sobotu naplánovaný na 17:00 h. Zápas povedie trojica rozhodcov Smolák - T. Somoláni, Galo.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu