Najlepším hráčom mesiaca február Sofian El Moudane

Najlepším hráčom mesiaca február Sofian El Moudane

11.03.2019 | Igor Tabiš

Ocenenie pre najlepšieho hráča mesiaca si dnes premiérovo prebrala naša zimná posila - Sofian El Moudane.

Prvé hlasovanie v novom roku bolo nesmierne napínavé, celkovo sa zapojilo viac ako 2 000 hlasujúcich. Na začiatku bojovala o prvenstvo dvojica Jakub Krč a Mihovil Klapan. Zhruba v polovici hlasovania sa do vedenia dostal Sofiane El Moudane, ktorý nakoniec vedenie udržal a získal tak premiérovo toto ocenenie. Pre porovnanie, Sofian El Moudane získal 1 037 hlasov, na druhom mieste sa umiestnil Jakub Krč s počtom hlasov 998.

V kabíne ho prijali s otvorenou náručou

“V prvom rade by som chcel poďakovať všetkým, ktorí za mňa hlasovali, rovnako tak aj mojim spoluhráčom. V skupine týchto hráčov sa cítim veľmi dobre, všetci ma prijali s otvorenou náručou,” povedal na úvod najlepší hráč FK Senica v mesiaci február.

Francúz s marockými koreňmi prišiel do nášho tímu v januári. Počas jesennej časti absolvoval s novými spoluhráčmi niekoľko tréningov a zasiahol aj do prípravného zápasu proti Seredi. Po príchode a najmä na sústredení v Turecku tak mal možnosť lepšie spoznať svojich nových kolegov na ihrisku. “Čo sa týka chalanov v šatni, vychádzame spolu veľmi dobre. V tomto mužstve je veľa kvality aj napriek našim zlým výsledkom v lige. Vidíme, že tým zaznamenáva progres každým zápasom. Všetci na ihrisku pracujeme tvrdo. Cieľom je zachrániť sa v tejto sezóne,” priznal stredopoliar FK Senica.

Ak by ste s ním boli v kabíne, prakticky by ste si jeho prítomnosť ani nevšimli. Samozrejme ak nerátame jeho neprehliadnuteľnú bradu. Na prvý pohľad pôsobí ticho a skromne, po vybehnutí na ihrisko okamžite mení na pitbulla. Fyzický vyspelosť, dôraz v osobných súbojoch a bojovnosť - presne taká je futbalová charakteristika 24-ročného futbalistu. “Na ihrisku môžem hrať tesne pred našou obranou, dokážem však zahrať aj trochu vyššie. Páči sa mi byť v srdci tejto hry. Svojim agresívnym štýlom hry bez lopty sa snažím súpera unaviť a získať loptu v náš prospech. Takisto mám rád, ak sa dokážem predriblovať až za obrannú líniu súpera,” charakterizuje svoju pozíciu na ihrisku a štýl hry El Moudane.

S futbalom začínal aj v Saint-Étienne, rodina a šport na prvom mieste

Stosedemdesiatsedem centrimetrov vysoký futbalista prišiel z francúzskeho klubu Athlético Marseille. V krajine Galského kohúta pôsobil v tretej najvyššej lige. Po príchode do nášho tímu sa stal okamžite súčasťou základnej zostavy. “Je pre mňa náročné, hodnotiť úroveň slovenskej ligy, keďže som tu ešte iba krátko. Myslím si ale, že je to dobrá liga, sú tu dobré mužstvá a talentovaní hráči. Úroveň je určite vyššia, ako v tretej francúzskej lige,” hovorí otvorene hráč s číslom 27.

Futbalové začiatky Sofiana El Moudana boli podobné, ako u väčšiny chlapcov v detstve:”Keď som mal 5 rokov, začal som hrať futbal. Začínal som v malom klube v mojom meste - Suc Terrenoire. Keď som mal približne 10 rokov, všimol si ma klub AS Saint-Étienne.” Rodený francúz ma zaujímavý rodokmeň: “Áno, narodil som sa vo Francúzsku, mám však marocké korene, môj otec ja Maročan. Zároveň mám aj portugalské korene, moja mama je Portugalčanka. Okrem toho mám trojité občianstvo - francúzske, marocké a portugalské.”

“Ak práve nehrám futbal, mám tráviť čas doma a neísť nikam. Som veľmi rád po boku svojej rodiny, okrem futbalu potrebujem iba ich. Je mi jedno, kde budem hrať futbal v budúcnosti. Ak by som si ale mal vybrať, bolo by to Anglicko alebo jedna z krajín Maghrebu (Alžírsko, Maroko, Líbya, Tunisko, Mauritánia),” dodal na záver Sofian El Moudane.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.5. | Igor Tabiš
V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.5. | Igor Tabiš
Letný futbalový kemp FK Senica

Letný futbalový kemp FK Senica

23.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu