Mládež v akcii: Dorastenecké mužstvá proti Dunajskej Strede bez prehry

Počas víkendu sa v akcii predstavili naše dorastenecké mužstvá.

1. liga starší dorast U19

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica   1:1 (0:0)

Zostava: Kováč - Matta, Horniak, Mihál, Zula (55. Mego), Štefanka, Lichý, Caro (70. Meliš), Meňuš, Martišiak, Udvorka (23. Mička)

Vladimír Včelka (tréner): "Do zápasu sme vstúpili veľmi koncentrovane a chalani dodržiavali taktické pokyny tak, ako sme si povedali. Zápas ovplyvnila 23. minúta, kedy Mička išiel sám na bránu a domáci brankár ho hrubo fauloval začo videl červenú kartu. Odvtedy bola iniciatíva na našich kopačkách. V druhom polčase sme od začiatku súpera napádali, a to sa nám aj podarilo donútiť ho k chybám. Tak sme aj v 66. minúte strelili gól Carom po peknej akcii. V 69. minúte po ďalšej rýchlej  akcii a faule v šestnástke sme zahrávali penaltu, ktorú však Martišiak nepremenil. To sa nám nakoniec vypomstilo a súper zo štandartky v 87. minúte vyrovnal. Pred zápasom by sme bod určite brali, ale podľa priebehu a našom výkone sme určite prišli o dva body."

Odkaz na zápas: FC DAC U19 - FK Senica U19

1. liga mladší dorast U17

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda   2:2 (0:1)

Zostava: Chropovský - Bocko, Šúrek, Halaj, Mego, Rampáček, J. Buchel, F. Buchel, Vyletel, Belko, Ďurák (56. Fila)

Rudolf Bíly (tréner): "Do zápasu s DAC sme šli s cieľom potvrdiť body z Nitry a pokúsiť sa aktívnou hrou a dobrým výkonom získať víťazstvo, ktoré by nás posunulo na druhé miesto v tabuľke. Od začiatku sme nehrali tak aktívne ako by sme si predstavovali, pretože chýbal nám aktívnejší pohyb, presnosť pred finálnej prihrávky a dôraz vo finalizácii. Vytvorili sme si tri - štyri dobré gólové príležitosti, ale v tom rozhodujúcom okamihu sme neboli dostatočne aktívni a efektívni. Súper nám dal gól po individuálnej chybe pri zakladaní útoku a polčas sme prehrávali 1:0. Cez prestávku sme si vysvetlili, že naša aktivita vo všetkých činnostiach musí byť vyššia a hlavne sme chceli zápas otočiť v náš prospech. Do druhého polčasu sme vstúpili omnoho aktívnejšie a behom 8 minút sme otočili stav na 2:1 Rampáčkom a Vyletelom. Náš výkon gradoval a vytvorili sme si ďalšie tri 100% gólové príležitosti, ale opäť nám chýbal dôraz a hlavne šťastie vo finálnej fáze. Keď už sa zdalo že zápas zvládneme priviesť do víťazného konca dostali sme opäť po reťazcoch chýb druhý gól s 30 metrov krásnou strelou do šibenice. Chlapci sa ešte snažili dať víťazný gól, ale už nám chýbali sily a viera to dokázať. Chlapcom však ďakujem za výkon v druhom polčase a musíme si to všetko z analyzovať a pripraviť sa na derby v Trnave."

Odkaz na zápas: FK Senica U17 - FC DAC U17

1. liga mladší dorast U16

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda   2:0 (0:0)

Zostava: Opalek - Osvald, Kudla, Prelec, Kujovský (11. Jankovič), Halabrín, Vrajko (59. Čmarada), Czikora (79. Bogdalík), Phan, Blaha, Hanáček

Jozef Uhlár (tréner): "V zápase sme podali bojovný a hlavne zodpovedný výkon. Na rozdiel od predchádzajúceho zápasu v Nitre sme sa vyvarovali chýb v defenzíve. Pozorne sme bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa nám i darilo. Už v úvode stretnutia pohrozil strelou Kujovský, Blahov center nenašiel adresáta. Neskôr ten istý hráč nezakončil svoje sólo gólom a ani hlavička Czikoru neskončila v sieti. Hostia pohrozili najskôr strelou z otočky vedľa a strela z uhla skončila na žrdi, ktorú však kontroloval brankár Opalek. V II. polčase  nebezpečnú strelu hostí vyrazil Opalek a naša odpoveď prišla ihneď, keď Phan po po peknej kombinácii otvoril skóre zápasu - 1:0. Zvýšiť mohol Blaha no svoje sólo opäť nezakončil gólom. Víťastvo poistili striedajúci hráči, keď strelu Ihringa vyrazil brankár pred Bogdalíka, ktorý pohotovo zakončil - 2:0. Myslím, že víťazstvo sme si za bojovnosť a vytvorené šance zaslúžili proti kvalitnému súperovi. Hráči musia na sebe ďalej tvrdo pracovať a verím, že budú napredovať."

Odkaz na zápas: FK Senica U16 - FC DAC U16