Mládež v akcii: Spomedzi dorasteneckých mužstiev bodovala v prvom jarnom kole iba naša U17-ka

Mládež v akcii: Spomedzi dorasteneckých mužstiev bodovala v prvom jarnom kole iba naša U17-ka

04.03.2019 | Igor Tabiš

Počas uplynulého víkendu odohrali svoje prvé súťažné zápasy v jarnej časti aj naše dorastenecké mužstvá.

1. liga starší dorast U19

FK Senica - FC Nitra   0:3 (0:0)

Zostava: Kováč - Biksadský, Mihál, Horniak, Meliš (46. Udvorka), Meňuš (83. J. Buchel), Lichý, Štefanka, Mička, Caro (67. Zula), Addo

Vladimír Včelka (tréner): "Zápas sa začal veľmi opatrne z obidvoch strán, odohrával sa väčšinou medzi šestnástkami. Mali sme nejaké náznaky ako aj súper, ale bolo to bez vyloženej šance. Všetko podstatné sa odohralo v druhom polčase. Súper mal akciu po krídle a centri do šestnástky náš brankár loptu nešťasne vyrazil a hráči zle odkopli. Tá sa dostala k súperovmu hráčovi a ten trafil šibenicu. Druhý gól padol po zlom obsadzovaní hráčov strelou z vnútra šestnástky. Potom sme prestriedali a vytvorili sme si tlak, ktorý bohužiaľ nevyústil gólom, aj keď príležitosti na to boli. A tak nám súper zarazil ranu z protiútoku tretím gólom. Tento zápas bol remízový a rozhodol ho prvý gól, ktorý sme inkasovali bohužiaľ mi."

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - FC Nitra U19


1. liga mladší dorast U17

FC Nitra - FK Senica   0:0

Zostava: Chropovský - Gáth, Bocko, Belko (58. J. Buchel), Mego, F. Buchel (75. Halabrín), Ďurák (48. Fila), Rampáček, Halaj, Vyletel, Šúrek

Rudolf Bíly (tréner): "Po zimnom prípravnom období nás čakal veľmi kvalitný súper z Nitry, ktorý je v tabuľke na treťom mieste o tri body pred nami. Súpera sme mali z analyzovaného a vedeli sme, že disponujú vysokou individuálnou kvalitou na každom hráčskom poste, ale i tak sme šli do zápasu s cieľom bodovať. Od začiatku sa hralo veľmi svižné a kvalitné stretnutie s množstvom pekných, technických a futbalových momentov. My sme počas celého stretnutia pôsobili kompaktne a disciplinovane a vytvorili sme si tri-štyri gólové príležitosti po rýchlom prechode do útoku a krídelných nábehoch našich krajných útočníkov. Nitra si vypracovala taktiež nejaké príležitosti, ktoré však náš brankár a dobre hrajúca obranná formácia dokázala vyriešiť. Stretnutie skončilo zaslúženou remízou, ktorú beriem a už sa sústredíme na DAC. Všetkým chlapcom gratulujem k výkonu a som spokojný s ich motiváciou a prístupom."

Odkaz na zápas: FC Nitra U17 - FK Senica U17


1. liga mladší dorast U16

FC Nitra - FK Senica   5:1 (1:0)

Zostava: Opalek - Osvald, (73. Mach) Kudla, Prelec, Jankovič (54. Kujovský), Czikora, Phan, Borúfka, Čmarada (54. Vrajko), Blaha, Hanáček (60. Bogdalík)

Jozef Uhlár (tréner): "Výsledok pre nás krutý, pretože si myslím, že sme po hernej stránke veľmi nezaostávali za domácimi. Rozhodlo premieňanie šancí. V úvode stretnutia sme si vytvorili my dve dobré príležitosti, no Phan ani Hanáček neuspeli. Naše zaváhanie s odkopom v 16-ke domáci využili na strelenie gólu - 1:0. Hralo sa bojovne na obidvoch stranách, domáci tesne pred polčasom mohli streliť druhý gól, ich strela letela nad bránkou. V 2. polčase mal šancu Blaha, netrafil však bránku domácich. Po našom nedôslednom bránení pri rohu sme inkasovali a táto situácia sa zopakovala ešte 2x, čo rozhodlo o zápase. Paradoxne sme 3x inkasovali po situáciách, na ktoré sme sa pripravovali. Znížiť za stavu 3:0 mohol opäť Phan, no prestrelil, až nezmar Blaha po Oskarovom centri konečne dopravil loptu do siete, čo však bolo na lepší výsledok málo. Bojovnosť, snahu a prístup k zápasu hráčom nemôžem uprieť, ale chyby, ktoré sme súperovi ponúkli sa jednoducho nemôžu opakovať, ak chceme pomýšľať na lepší výsledok."

Odkaz na zápas: FC Nitra U16 - FK Senica U16

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Hráčom mesiaca apríl Kay

Hráčom mesiaca apríl Kay

20.5. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Žiačky FK Senica s cenným víťazstvom

Mládež v akcii: Žiačky FK Senica s cenným víťazstvom

20.5. | Igor Tabiš
Víťazná rozlúčka s domácim publikom, siedma výhra v rade

Víťazná rozlúčka s domácim publikom, siedma výhra v rade

18.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu