Hlasujte za najlepšieho hráča mesiaca február

25.02.2019 | Igor Tabiš

Hlasovanie o najlepšieho hráča klubu pokračuje aj v mesiaci február.

Pravidelné hlasovanie o najlepšieho hráča mesiaca je so štartom jarnej časti ligy späť. V aktuálnom mesiaci odohrali naši futbalisti päť zápasov - tri prípravné na sústredení v Turecku a dve ligové. Úvodný zápas vo februári sa skončil bezgólovou remízou v Turecku proti silnému protivníkovi Suwon Samsung Bluewings FC. Po ňom nasledovala výhra 3:2 nad kazašským mužstvom FC Zhetysu a následne aj ďalšia bezgólová remíza, tentokrát proti PFC Lokomotiv Plovdiv. Štart do druhej polovice Fortuna ligy sme si predstavovali určite inak. V prvom jarnom kole sme podľahli Trenčínu na Myjave 3:0, o týždeň na to prišla druhá ligová prehra v jarnej časti, tentokrát na domácom ihrisku proti MŠK Žilina (0:1).

Nový trénerský tím v zložení Ricardo Chéu, Nuno Barbosa a Henk Theunissen nominoval do februárovej ankety trio hráčov: Mihovil Klapan, Sofiane El Moudane a Jakub Krč.

V počte odohraných minút vedie z trojice nominovaných hráčov Sofian El Moudane (381 minút), za ním nasledujú Mihovil Klapan (308 minút) a Jakub Krč (180 minút). Ako jediný z tejto trojice zaznamenal vo februári presný zásah Mihovil Klapan, stalo sa tak v prípravnom zápase do siete FC Zhetysu. Jedno je isté, z tejto trojice vzíde premiérový víťaz tejto ankety v aktuálnej sezóne, v predchádzajúcich troch hlasovaniach počas jesennej časti triumfovala dvojica Jean Deretti - Frank Castaňeda.

Doterajší víťazi ankety o najlepšieho hráča mesiaca v aktuálnej sezóne:

September - Jean Deretti

Október - Frank Castaňeda

November - Jean Deretti

Hlasovanie končí v nedeľu (03.03.) o 20:00 h. Hlasovať môžete na našom webe v ankete.