Ohlasy kabíny po zápase proti Žiline

Ohlasy kabíny po zápase proti Žiline

24.02.2019 | Igor Tabiš

Naši futbalisti zhodnotili včerajší zápas proti MŠK Žilina.

Po zimnej prestávke sme sa v 20. kole Fortuna ligy predstavili prvýkrát na domácom ihrisku. Súperom našich futbalistov bolo tretie mužstvo aktuálnej tabuľky MŠK Žilina. Oproti predchádzajúcemu zápasu na Myjave urobil tréner Ricardo Chéu v základnej zostave dve zmeny - suspendovaného Gabriela Duboisa nahradil Erik Otrísal, za zraneného Patricka Asmaha naskočil do základu Jakub Krč. "Odohrali sme slušný zápas, som však sklamaný z výsledku. Po predvedenej hre sme si zaslúžili minimálne bod. Bohužiaľ sme opäť zlyhali v koncovke a nepodarilo sa nám skórovať. Na druhej strane vyťažila Žilina z minima maximum a v závere dokázala ustať náš tlak. Z dnešného zápasu sme teda sklamaní," netajil svoje pocity po zápase kapitán Erik Otrísal.

O osude zápasu rozhodla 22.minúta, k realizácii voľného priameho kopu sa postavil Michal Tomič - futbalista, ktorý prešiel našou akadémiou. Svoj strelecký pokus zrealizoval dokonale, brankár Taborda bol bezmocný. Na zvrátenie vývoja zápasu ostávalo stále dostatok času. "Predtým než začnem hodnotiť zápas musím povedať, že sme boli znova poškodení rozhodcom. Je náročné hovoriť stále o týchto veciach, ktoré sa pravidelne opakujú," vyjadril svoje sklamanie zo zápasu Jean Deretti, ktorý v základnej zostave zaujal miesto na hrote po boku Erika Ramireza. 

Ofenzívny futbalista FK Senica sa snažil svojou aktivitou zamestnávať defenzívu súpera. V 44.minúte zápasu si ukážkovo zabehol za obrancov Žiliny po peknej prihrávke Ramireza. Dostal sa až do šestnástky súpera, po súboji s obrancom hostí ale nestihol zakončiť a porúčal sa k zemi. Hlavný rozhodca zápasu nechal hru pokračovať ďalej. "Myslím, že sme podali dobrý výkon proti skvelému tímu. Po väčšinu času v zápase sme mali hru pod našou kontrolou, nanešťastie sa nám ale nepodarilo skórovať. Momentálne sme frustrovaní, ak ale budeme pokračovať v týchto výkonoch, určite sa nám podarí zvíťaziť," dodal Jean Deretti.

V 56.minúte nahradil na ihrisku Zezinha striedajúci Frank Castaňeda, v 77. minúte sa v šestnástke hostí dostal do dobrej príležitosti. Kolumbijský útočník zvolil razantné zakončenie, rozvlnil však iba bočnú sieť brány Holeca. "Bol to náročný zápas proti tímu, ktorému patrí v tabuľke postavenie v TOP3. Zaslúžili sme si viac, taký je však občas futbal. Musíme otočiť stranu a sústrediť sa na zápas proti Dunajskej Strede. Musíme začať zbierať body," priznal Frank Castaňeda. 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

21.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce
V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu