Projekt ”Dajme spolu gól” pokračuje ďalej

Projekt "Dajme spolu gól" pokračuje ďalej

13.02.2019 | Igor Tabiš

Projekt, ktorý odštartoval v našom klube od minulého roka pokračuje ďalej.

"Projekt má za sebou úspešný vstup a dnes je realizovaný v 160 materských školách so zapojením cez 3000 detí na celom Slovensku. Výsledkom sú športujúce deti vo veku 5-6 rokov, materské školy disponujúce športovými pomôckami a tiež garancia odborného vedenia v podobe športových odborníkov, z radov futbalových trénerov, pri vykonávaní pohybovo-športových aktivít so zameraním na futbal. Súčasťou projektu je aj administratívna zložka pri uzatváraní zmlúv medzi SFZ, materskou školou a trénermi," uvádza sa na stránke futbalsfz.sk

Od začiatku minulého týždňa pokračuje tento projekt aj v našom klube FK Senica, v ktorom sú zapojené štyri materské škôlky. Pohybovo-športové aktivity realizuje kvalifikovaný tréner s platnou trénerskou licenciou. Zámerom projektu je pritahnuť k futbalu nových chlapcov resp. dievčatá vo veku od päť rokov a vyššie, nakoľko v posledných rokoch eviduje slovenský futbalový zväž klesajúci počet mládežníckych hráčov.

"Sme veľmi radi, že vznikol tento zaujímavý projekt. Od učiteliek a samotných detí máme pozitívnu odozvu, projekt ich zaujal. Na jednotlivých tréningoch sa zameriavame hlavne na pohybovú stránku, učíme deti základným futbalovým zručnostiam. Vďaka projektu sme objavili už niekoľko talentovaných chlapcov a dievčat. Veríme, že k futbalu pritiahneme čo najviac detí," uviedol športový riaditeľ mládeže FK Senica Milan Suchý.

Fotogaléria

             
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš
Ohlasy trénera a hráčov po zápase v D. Strede

Ohlasy trénera a hráčov po zápase v D. Strede

17.2. | Jozef Komorný, foto: dac1904.sk
Z Dunajskej Stredy vezieme bod

Z Dunajskej Stredy vezieme bod

16.2. | FK Senica, foto: dac1904.sk

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu