Úvodný tréning po návrate z Turecka

Úvodný tréning po návrate z Turecka

12.02.2019 | Igor Tabiš

Úvodný tréning po návrate z Turecka dnes absolvovali naši futbalisti po dlhej dobe v domácich podmienkach na prírodnej tráve - konkrétne na ihrisku v Čáčove.

Klimatické podmienky v Turecku sme vymenili za chladnejšie počasie na Slovensku. Zimná príprava je za nami, štart jarnej časti Fortuna ligy sa nezadržateľne blíži. Po návrate z dlhodobého sústredenia v Turecku dnes absolvovali naši futbalisti úvodný tréningový deň v domácich podmienkach. Po náročnej ceste z krajiny polmesiaca dostali v pondelok hráči voľno, dnes na nich už čakal dvojfázový tréning na dobre pripravenom ihrisku v Čáčove. "Je dobré vrátiť sa späť a trénovať znova na prírodnej tráve. Dúfam, že sa už sneh nevráti a my budeme môcť pokračovať v tréningu na tomto povrchu," uviedol brazílsky futbalista v službách FK Senica Jean Deretti, ktorý ďalej dodal: "Nemôžeme sa už dočkať, kedy sa liga vráti späť. V januári sme sa zišli a veľmi tvrdo sme pracovali, aby sme všetko uviedli do praxe. Tréningy sú dobré, nič sa ale nevyrovná oficiálnemu zápasu. Budem veľmi šťastný, keď v sobotu opäť vybehneme na ihrisko."

Obe tréningové jednotky dnes prebehli na tréningovom ihrisku v Čáčove, hráči tak nadviazali na prírodnú trávu, na ktorej absolvovali všetky tréningy a zápasy počas 15-dňového sústredenia v Turecku. "Bolo dôležité vytvoriť skupinové spojenie, osobnú a skupinovú dynamiku. Zaužívané veci vo futbale potrebujú čas, systematizácia týchto procesov je silnejšia, ak mužstvo strávi pokope spoločný čas," obzrel sa za sústredením v Turecku tréner FK Senica Ricardo Chéu. Štart druhej polovice sezóny sa nezadržateľne blíži a s ňou aj tvrdý boj o záchranu v najvyššej súťaži. V zostávajúcich štyroch kolách základnej časti nás čakajú náročné zápasy proti papierovým favoritom. "Je veľmi dôležité vrátiť sa do krajiny resp. mesta, kde budeme čeliť našej realite. Znovuprispôsobenie sa miestnym klimatickým podmienkam a rovnako tak prírodným trávnikom je veľmi dôležité z pohľadu tréningovej dynamiky, ktorá sa ukáže v zápasoch," dodal 37-ročný portugalský manažér.

Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu