Vo štvrtok tretí prípravný zápas v Turecku

Vo štvrtok tretí prípravný zápas v Turecku

06.02.2019 | Igor Tabiš

Vo štvrtok nastúpime v prípravnom zápase proti Zhetysu Taldykorgan.

Súperom našich futbalistov bude v treťom prípravnom zápase na sústredení v Turecku kazašský prvoligový tím Zhetysu Taldykorgan. Mužstvo trénera Dmitriho Ogaia obsadilo v minulom ročníku kazašskej Premier league konečné šieste miesto. Najvyššia futbalová súťaž v Kazachstane sa hrá systémom jar - jeseň, náš zajtrajší súper sa tak momentálne pripravuje na štart novej sezóny. V poslednom prípravnom zápase na sústredení v Turecku dokázali futbalisti Zhetysu zdolať ruský Arsenal Tula pomerom 2:1. "Na zápasy v rámci prípravy sa na súperov pripravuje ťažko. Zaujíma nás hlavne, čo budeme chcieť v zápase hrať my -  aby sme si nacvičili spôsob hry, akým sa budeme prezentovať v súťaži," vysvetlil pred zajtrajším zápasom český gólman FK Senica Vojtěch Vorel.

Kmeňový hráč Sparty Praha, ktorý je v našom klube na hosťovaní do konca sezóny sa v poslednom zápase proti Suwonu Samsung Bluewings prezentoval viacerými skvelými zákrokmi, vďaka ktorým sme v zápase neinkasovali: "Zápas s ázijským súperom bol pre nás skvelou konfrontáciou. Náš súper mal väčšie držanie lopty, zápas sa ale skončil remízou. Ja osobne môžem iba poďakovať obrane resp. celému tímu za skvelú prácu v defenzíve. Na ihrisku som na to, aby som mužstvu pomohol v niektorých situáciách. Som rád, že som odohral deväťdesiat minút bez inkasovaného gólu."

Dlhodobé sústredenie v Turecku sa pomaly ale isto blíži do svojho cieľa. Okrem zajtrajšieho zápasu nás v sobotu čaká posledný prípravný zápas v krajine polmesiaca. Po ňom je v nedeľu na programe let späť domov na Slovensko. "Podmienky v Turecku sú prijateľnejšie ako v Česku či na Slovensku. Určite nás teší, že môžeme trénovať na prírodnej tráve. Nebudeme si však klamať, všetci sa už tešíme na návrat domov a najmä na začiatok súťaže," priznal 22-ročný gólman FK Senica.

Čo sa týka zdravotného stavu našich hráčov, tréner Ricardo Chéu môže rátať s uzdravenou dvojicou Jean Deretti - Frank Castaňeda. Obaja hráči už naplno zarezávajú v tréningovom procese. Naopak pre virózu z tréningu vypadol Joan Herrera, v poslednom prípravnom zápase nedohral pre svalové zranenie Desire Segbe, ktorý tak zajtra do zápasu nezasiahne. V úvodnom zápase v Turecku dostali šancu všetci hráči, väčšina z nich odohrala 45 minút. V zápase proti Suwonu Samsung Blueweings sa ukázalo na ihrisku 14 hráčov. "Hráči pracovali tvrdo, aby získali svoje miesto v zostave. V praxi musí v tíme fungovať vnútorná konkurencia, aby posilnila mužstvo a práve to sme dosiahli. V týchto prípravných zápasoch je momentálne dôležité, aby hráči využili naplno každú jednu minútu, ktorú odohrajú," dodal na záver tréner FK Senica.

Výkop zápasu proti Zhetysu Taldykorgan je naplánovaný na 15:00 h (17:00 h miestneho času).

Fotogaléria

         
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu