V pondelok proti účastníkovi K-League 1

03.02.2019 | Igor Tabiš

V pondelok (04.02.) odohráme v Turecku druhý prípravný zápas proti mužstvu Suwon Samsung Bluewings FC.

V pondelok (04.02.) je na programe druhý prípravný zápas počas sústredenia v Antalyi. Súperom našich futbalistov bude tentokrát účastník najvyššej Juhokórejskej ligy (K-league 1) Suwon Samsung Bluewings FC. Tento klub bol založený iba v roku 1995, napriek pomerne krátkej klubovej histórii sa stal 4-krát šampiónom ligy (1998, 1999, 2004 a 2008) a rovnako 4-krát trimufoval aj v ligovom pohári (2002, 2009, 2010, 2016). Hodnota mužstva z Južnej Kórei je podľa portálu transfermarkt.de 11,65 miliónov eur. V minulej sezóne obliekal dres nášho najbližšieho súpera aj bývalý hráč FK Senica Cristóvam Roberto Ribeiro da Silva, ktorý počas pôsobenia v Suwon Samsung Bluewings FC odohral osem súťažných zápasov s bilanciou gól a asistencia.

"Bude to pre nás určite dobrým testom. Mužstvá z tejto krajiny hrajú veľmi rýchly a intenzívny futbal. Hoci sa tento zápas nepočíta ako súťažný, pre hráčov bude dôležité dokázať, že si miesto v tíme zaslúžia. Vnútorná konkurencia v tíme začína v tréningu a končí v zápase, takže bude určite dobré, ak hráči budú mať v nohách odohrané ďalšie minúty," prezradil pred zajtrajším zápasom tréner FK Senica Ricardo Chéu.

Dnešným dňom je to presne týždeň, čo naši futbalisti úspešne pristáli v Turecku a odštartovali 15 dňové sústredenie. "Všetko je dobré. Trénujeme tvrdo, máme za sebou jeden zápas. Myslím, že pracujeme veľmi dobre a pred začiatkom druhej polovici sezóny budeme v dobrej kondícii," vysvetlil chorvátsky stredopoliar FK Senica Marko Tešija. Rodák zo Splitu odohral v úvodnom zápase proti mužstvu z Bosny a Hercegoviny 45 minút v druhom polčase. Aj napriek jeho snahe sa nám nepodarilo v zápase prekonať obranu súpera a skórovať. "Bol to dobrý zápas, boli sme trochu unavení, no viedli sme si dobre. Síce sme neskórovali, no dôležité je, že sme si udržali čisté konto," dodal Marko Tešija.

Po chorobe dnes začal s individuálnym tréningom ofenzívny hráč FK Senica Frank Castaňeda, do tréningu sa po problémoch s kolenom vrátil aj český gólman Vojtěch Vorel, ktorý vynechal úvodný zápas sústredenia v krajine polmesiaca. Jediný otáznik visí nad Brazílčanom Jeanom Derettim, ktorého svalové problémy naďalej pretrvávajú a neumožňujú mu naplno trénovať so zvyškom mužstva.

Výkop zápasu je naplánovaný na 13:30 hod. (15:30 miestneho času v Turecku). Zápas sa odohrá na štadióne Manavgat.

Ohlasy po výhre nad Trenčínom: Ukázali sme charakter a otočili zápas