Vo štvrtok nás čaká úvodný zápas v Turecku

Vo štvrtok nás čaká úvodný zápas v Turecku

30.01.2019 | Igor Tabiš

Vo štvrtok odohráme prvý prípravný zápas v rámci sústredenia v Turecku.

Po troch dňoch plných tréningov nás vo štvrtok (31.01.) čaká prvý prípravný zápas na sústredení v Turecku. O 15:30 hod. miestneho času vyzveme mužstvo FK Mladost Doboj-Kakanj. Mužstvo z Bosny a Hercegoviny zimuje v ligovej tabuľke na šiestom mieste z dvanástich možných, trénerom je 49-ročný Adnan Zildzovic. "V prvom zápase na sústrední v Turecku uvidíme, ako sa hráči prispôsobili defenzívnym a ofenzívnym procesom. Správanie tímu vychádza z jednotlivcov a jednotlivci sú dôležití v detailoch a v celkovom vnímaní. Takže chcem solídny tím, ktorý bude koncentrovaný a hladný po víťazstvách v týchto zápasoch," ozrejmil pred najbližším zápasom tréner Ricardo Chéu.

Mrazivé počasie v Senici vymenili naši futbalisti za príjemnejšiu klímu v krajine polmesiaca. V utorok absolvovali dvojfázový tréning, v stredu bol na programe dopoludňajší tréning, ktorý znepríjemňoval hustý dážď. Po troch dňoch tréningu je na rade prvý test v podobe prípravného zápasu. "Podmienky v Senici sú veľmi dobré. Cieľom sústredenia v Turecku je posilniť tímového ducha a celkové vzťahy v tíme. Na toto sústredenie by sme mali nazerať s cieľom vypracovania novej myšlienky, s ktorou zamýšľame vstúpiť do druhej časti sezóny. Tímová práca je oveľa zložitejšia, ako si viacero ľudí myslí. Zjednotiť ľudí so spoločným cieľom a spôsobom hrania je náročné, takže toto sústredenie je pre nás časom na adaptáciu," vysvetlil portugalský tréner FK Senica.

K tímu sa dnes pripojil aj kolumbijský útočník Frank Castaňeda, ktorý vynechal úvod sústredenia pre virózu. Od utorka trénuje s tímom ďalšia dvojica futbalistov, 22-ročný chorvátsky stopér Stjepan Vukovic a 25-ročný Jamajčan Raylon Paisley. V druhom prípravnom zápase bol na programe súboj proti ruskému Arsenalu Tula. Plánovaný zápas sa ale neuskutoční, namiesto neho vyzveme prvoligové mužstvo z Južnej Kórey Suwon Samsung Bluewings FC.

Fotogaléria

         
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
FK Senica hľadá ubytovanie pre hráčov akadémie

FK Senica hľadá ubytovanie pre hráčov akadémie

1.6. | Redakce
Letná futbalová škola FK Senica

Letná futbalová škola FK Senica

1.6. | Redakce
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu