Sériu prípravných zápasov odštartujeme proti Banskej Bystrici

Sériu prípravných zápasov odštartujeme proti Banskej Bystrici

15.01.2019 | Igor Tabiš

Ricardo Chéu a jeho zverenci privítajú v úvodnom zápase zimnej prípravy na umelej tráve futbalistov Banskej Bystrice.

Druhý týždeň zimnej prípravy je už v plnom prúde, s ním prichádzajú na rad aj prvé prípravné zápasy. Nový tréner FK Senica Ricardo Chéu tak bude mať možnosť spoznať svojich nových hráčov v prvom prípravnom zápase už v stredu (16.1.), teda presne po siedmich dňoch od príchodu do nášho klubu. Našim súperom bude na domácej pôde MFK Dukla Banská Bystrica. Druholigový celok odohral svoj prvý prípravný zápas uplynulú sobotu, keď podľahol fortunaligistovi z Podbrezovej 2:0.

"Je dôležité, aby sme pracovali tvrdo na zlepšení našej myšlienky, v tomto momente potrebujeme na zohranie čas. Je príliš skoro, robiť z najbližšieho zápasu závery, niektorí hráči začali trénovať len nedávno a tak nemajú dostatok kondície na odohranie celého zápasu. Presne na to je však zimná príprava," uviedol pred zajtrajším zápasom nový tréner FK Senica Ricardo Chéu.

V úvode tohto týždňa mal 37-ročný portugalský tréner FK Senica k dispozícii už kompletný káder. V pondelok sa na svojom prvom tréningu v novom roku hlásil aj Jakub Krč, ktorý vynechal prvý týždeň prípravy pre chorobu. V utorok absolvoval svoj premiérový tréning s našim A-mužstvom aj ofenzívny futbalista Nicolas Pochylý. Bývalý hráč Slovana Bratislava doplnil v kabíne prvého tímu svojich spoluhráčov z U19-ky Marka Totku, Lukáša Kučeru a Dominika Martišiaka, ktorý dlhodobo trénuju s Á-čkom od začiatku tejto sezóny. "Je to pre mňa veľká výzva a zároveň motivácia, keďže sa chcem presadiť v mužskom futbale čo najskôr. Čo sa týka tréningu s A-mužstvom, je odlišný najmä v náročnosti a rýchlosti hry. V mužstve je hneď niekoľko dobrých hráčov, od ktorých sa dá veľa naučiť," reagoval rýchlonohý futbalista.

Zimnú prípravu charakterizuje zvýšená intenzita a kvantita tréningov. Podobne to je aj v našom mužstve, v ktorom sa od úvodu prípravy trénuje väčšinou dvojfázovo. Okrem tréningov v chladnom počasí si naši hráči musia zvykať aj na nového trénera, ktorý sa mužstvo v úvodných dňoch snaží detailnejšie spoznať. "Trénera hodnotím pozitívne, ako už bolo avizované. Trénovali sme trochu intenzívnejšie, v tíme panuje veľká spokojnosť. Každý hráč by najradšej hrával iba zápasy, ani ja nie som výnimkou, aj keď umelú trávu veľmi nepreferujem," uviedol kapitán mužstva Erik Otrísal.

Výkop zápasu proti Banskej Bystrici je na programe v stredu (16.1.) o 13:00 hod. Zápas sa odohrá na umelej tráve.

Fotogaléria

           
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu