Ricardo Chéu novým trénerom FK Senica

Ricardo Chéu novým trénerom FK Senica

09.01.2019 | Igor Tabiš

Frederica Ricarda nahradil na lavičke nášho mužstva 37-ročný Ricardo Chéu, ktorý podpísal 1,5-ročný kontrakt.

Novým trénerom FK Senica sa dnes stal 37-ročný Portugalčan Ricardo Chéu, ktorý na lavičke nášho mužstva vystriedal svojho o dva roky staršieho krajana Frederica Ricarda. Rodák z Porta začal aktuálnu sezónu na lavičke tímu FC Rieti (Seria C - tretia najvyššia talianska súžaž). Na konci decembra však po vzájomnej dohode opustil talianske mužstvo, ktorému po 19 odohraných zápasoch patrí 13. miesto v tabuľke Serie C.

"Z Talianska som odišiel 30. decembra, nebol som už viazaný zmluvou, a tak som hľadal nový projekt. Mal som na stole viacero ponúk, tá zo Senice sa ukázala ako ambiciózny projekt. Pracovať navyše v tíme, ktorý je v Európe a pôsobí v najvyššej súťaži je vždy skvelé," povedal na úvod nový tréner FK Senica. V sezóne 2018/19 tak povedie už svoje druhé mužstvo, pričom ho nečaká nič jednoduché: "Všetci tréneri chcú pre svoju kariéru iba to najlepšie. Cítim, že Senica má budúcnosť. Som tréner, ktorý sa chce zlepšovať každý jeden deň a rovnako tak pomáhať hráčom každý deň. Podobný je aj tento projekt. Chceme tu vytvoriť dobré základy, vďaka ktorým budú môcť hráči napredovať a prestúpiť do lepších klubov."

Kolotoč Fortuna ligy sa znova rozbehne v polovici februára, dovtedy musí 37-ročný manažér prispôsobiť svoj herný štýl hráčom, s ktorými sa dnes videl vôbec prvýkrát. "Vo futbale je najdôležitejšia dynamika. V tomto momente musím oboznámiť hráčov ktorých máme, s mojimi futbalovými myšlienkami, pretože som prišiel počas rozbehnutej sezóny. Najdôležitejšie je ale naučiť hrať mužstvo pozitívny futbal. Jediná vec, ktorú môžem sľúbiť je práca a vášeň - všetko odovzdať tímu a bojovať o tri body doma a vonku."

Napriek svojmu mladému trénerskému veku pôsobil Ricardo Chéu vo viacerých portugalských tímoch účinkujúcich či už v prvej alebo druhej lige - Academica Coimbra, CD Feirense či FC Penafiel. V druhej polovici sezóny 2017/18 viedol druholigový celok CF Uniao Madeira. Po polročnom pôsobení v Taliansku je na rade výzva vo Fortuna lige. "Mám iba 37 rokov, no v pozícii hlavného trénera mám odtrénovaných viac ako 180 zápasov. Pôsobil som v prvej resp. druhej lige v Portugalsku a Taliansku, teraz to bude Slovensko. Po rodine je futbal môj život. Milujem tréningy a zápasy. Zakladám si na detailoch, aby bolo všetko perfektné. Páči sa mi, keď môj tím bojuje a má svoju identitu," dodal na záver Ricardo Cheú.

Asistentom nového trénera bude portugalsko-holandská dvojica Nuno Barbosa a Henk Theunissen, ktorá nahradila odchádzajúceho Lucasa Gattiho a Guida Paeza.

Fotogaléria

       
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu