Tretí ročník vianočného turnaja žiačok: skvelé umiestnenie našich futbalistiek

18.12.2018 | Igor Tabiš

Uplynulú sobotu sa konal už 3. ročník vianočného turnaja žiačok v nafukovacej hale FK Senica.

Uplynulú sobotu (15.12.) sa konal v priestoroch našej nafukovacej haly už 3. ročník vianočného turnaja žiačok. Obsadenie turnaja bolo veľmi kvalitné, pozvanie prijali tieto tímy: DFK Bohemians Praha, TJ Kovo Beluša, FC Baník Ostrava, FC Nitra, FC DAC 1904 Dunajská Streda. Turnaj sa hral systémom každý s každým, hrací čas zápasu bol 30 minút. Do hry zasiahlo v poli 7 hráčok plus brankár.

V prvom zápase narazili naše futbalistky na Bohemians Praha, sľubne sa vyvíjajúci zápas nakoniec prehrali po dvoch góloch v priebehu dvoch minút - 1:2. V ďalších zápasoch dievčatá nestratili ani bod a nakoniec obsadili pekné druhé miesto. Na tomto turnaji dostali priestor všetky dievčatá z nášho družstva a všetky výkonom potešili trénerov a je vidieť, že výkonnostne napredujú.

Výsledková listina:

FK Senica - DFK Bohemians Praha   1:2 (Freiwaldová)

FK Senica - TJ KOVO Beluša   1:0 (Bayerová)

FK Senica - DAC Dunajská Streda   7:1 (Bayerová 2 a A. Delinčáková po 2, Freiwaldová, Kňazovičová, Václavková)

FK Senica - Baník Ostrava 2:0 (Bayerová, A. Delinčáková)

Tréneri hlasovali aj o udelení individuálných ocenení:

Najlepšia brankárka: Viktória Opalková (FK Senica)

Najlepšia hráčka: Tereza Kocianová (FC Baník Ostrava)

Najlepšia strelkyňa: Karolína Bayerová (FK Senica)

Trénerský tím by chcel poďakovať všetkým zúčastneným družstvám, rodičom a klubu FK Senica, ktorí sa podieľali na spoluorganizovaní turnaja. Prajeme Vám krásne prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov do nového roka.

V sobotu proti Petržalke, známe mená súperov na sústredení v Turecku

18.1. | Igor Tabiš
V úvodnom zápase prípravy remíza s Banskou Bystricou

16.1. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Žiačky WU15 vybojovali postup do 3.kola na halových majstrovstvách Slovenska