Juraj Kotula by vymenil odohrané minúty za lepšie postavenie v tabuľke

Juraj Kotula by vymenil odohrané minúty za lepšie postavenie v tabuľke

29.11.2018 | Igor Tabiš

Pre kmeňového hráča Slovana Bratislava ide už o druhé pôsobenie v našom klube.

Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, hovorí jedno známe príslovie. To rozhodne ale neplatí o Jurajovi Kotulovi, minimálne ak sa bavíme o jeho futbalovej ceste. Mladý slovenský futbalista je stabilnou súčasťou základnej zostavy nášho tímu, pričom ide už o jeho druhé pôsobenie v našom drese. Bežala sezóna 2016/17, v ktorej nás rodený Bratislavčan posilnil počas zimného prestupového obdobia."Nečakal som, že budeme na popredných miestach v tabuľke, no na druhej strane ani to, že budeme na predposlednom mieste. Určite máme na viac," komentuje kmeňový hráč Slovana Bratislava naše aktuálne umiestnenie vo Fortuna lige.

Všetko na začiatku sezóny vyzeralo úplne inak, aj napriek viacerým problémom počas leta. Hneď v prvom kole sme zaznamenali tri body, keď sme Spartak Trnava zdolali najtesnejším rozdielom."Nemohli sme si priať lepší vstup do sezóny, vyhrali sme nad minuloročným majstrom. Následne sme ale začali strácať zbytočné body. Z úvodu sezóny mám zmiešané pocity, sami si môžeme za to, že sme si vstup do sezóny takto šťažili," priznal 23-ročný futbalista. Diametrálne odlišnú situáciu prežívame v Slovnaft Cupe, v ktorom sa predstavíme na jar proti Nitre. Pôjde o štvrťfinálový zápas, vidina miestenky v semifinále je skutočne lákavá. "V pohári sa nám zatiaľ veľmi darí, podali sme dobré koncentrované výkony, vyradili sme silnú Dunajskú Stredu," hodnotí naše výsledky v pohári odchovanec Slovana Bratislava, ktorý zároveň dodáva: "Šanca na výhru tam určite je. Je len na nás, ako ďaleko sa dostaneme."

Druhé víťazstvo v aktuálnom ligovom ročníku prišlo až v 14.kole pri šesťbodovom zápase proti Zlatým Moravciam. Ešte lepší výkon a zároveň ďalšie tri body sme získali hneď v nasledujúcom zápase na ihrisku Podbrezovej. "Kľúčový bol tímový výkon a hlad po víťazstve. Rovnako aj efektivita v zakončení a pozorná obrana," objasňuje príčinu zisku šiestich bodov obranca FK Senica. Špeciálny zápas pre bývalého mládežníckeho reprezentanta Slovenska prišiel v 11.kole. Juraj Kotula v ňom dostal možnosť nastúpiť proti svojmu kmeňovému klubu, ktorý ho futbalovo vychoval. Na Pasienkoch sme príjemne prekvapili, po remíze 2:2 sme získali cenný bod, mať na svojich kopačkách viac šťastia, mohli to byť aj body tri. "Zápas som si užíval, aj keď som nehral na svojej pozícii. Bol to dobrý zápas, škoda že sme ho nedotiahli do víťazného konca. Kamaráti mi po zápase gratulovali a podpichovali ma, prečo sme ich neošklbali o všetky body," s úsmevom vysvetľuje defenzívne ladený futbalista.

Až 1 350 odohraných minút. Presne toľko má na svojom konte Juraj Kotula v drese FK Senica. Zároveň ide o číslo, ktoré je najvyššie spomedzi všetkych našich hráčov v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. "Som vďačný za každú minútu na ihrisku. Táto štatistika ma teší, no oveľa viac by som si prial lepšie postavenie v tabuľke," priznáva obranca, ktorý na drese nosí číslo 28. Pri svojom druhom pôsobení v našom klube sa toho veľa zmenilo, výrazná je najmä skladba mužstva, v našej kabíne sa tento rok stretlo množstvo národností: "Mám možnosť si aspoň trochu precviciť angličtinu, čo je výhoda. Takisto som rád, že som spoznal veľa dobrých chalanov a nadviazal nové kamarátstva. Tréningové plochy a podmienky v klube sú v rámci možností na veľmi dobrej úrovni. Mám rád útulný štadión s dobrým trávnikom," reaguje na otázku ohľadom vzťahov v kabíne a podmienok v našom klube Juraj Kotula.

Jesenná časť ligového ročníka 2018/19 sa nezadržateľne blíži ku koncu. Budúcnosť Juraja Kotulu je zatiaľ neznáma, hosťovanie v našom klube mu vyprší po poslednom zápase jesennej časti, zmluva v bratislavskom Slovane zasa 31.januára 2019: "Dnes ešte vôbec neviem povedať, čo bude na jar. Nechajme sa prekvapiť." Zahrať si znova v drese Slovana už na novom štadióne je určite obrovskou motiváciou."Je to krásny štadión, ktorý si Slovan a jeho fanúšikovia zaslúžia. Som naozaj rád, že Slovan bude hrať opäť doma. Je veľká škoda, že štadión nebol postavený už oveľa skôr," objasňuje stoosemdesiattri centimetrov vysoký futbalista. "Vo voľnom čase sa venujem snúbenici, rodine a kamarátom. Rovnako veľmi rád počúvam hudbu. Ak by som nehral futbal, pravdepodobne by bol zo mňa zubár. Plán momentálne nemám, no myslím si, že je dobré už teraz premýšľať nad tým, čo budem robiť po skončení kariéry," dodal na záver Juraj Kotula.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia
Začiatok prípravy pre FK Senica U8

Začiatok prípravy pre FK Senica U8

5.8. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu