Vo futbale sa začína prestupový kolotoč

Vo futbale sa začína prestupový kolotoč

30.06.2011 | Redakcia

Posledným júnovým dňom sa končia platné kontrakty viacerým hráčom FK Senica. Mužstvo už opustili Filip Lukšík a Ondřej Smetana. Obaja sa pripravujú u svojich nových zamestnávateľov v Den Haagu resp. St. Truidene. Zo Senice odišiel aj Miroslav Poliaček. Jeho novým pôsobiskom je 1.FC Slovácko. Mužstvo sa rozlúčilo aj s Róbertom Szegedim a Jaroslavom Divišom. V posledný deň v mesiaci sa končia kontrakty aj ďalším.

 

„Vratislavovi Gajdošovi sa skončilo hosťovanie z Liberca. Do budúcnosti s ním nepočítame. Máme informácie, že sa mu rysuje zaujímavý angažmán,“ uviedol na úvod Dušan Vrťo. Vo vymenovávaní hráčov, ktorí na Záhorí končia, športový riaditeľ pokračoval: „Zmluvy vypršali aj Andrejovi Fišanovi, Martinovi Komárkovi a Petrovi Petránovi. Všetci traja si hľadajú nové kluby. Hosťovanie sa končí aj Tomášovi Kóňovi. Jeho zotrvanie v klube je jednou z našich priorít. Rokovania s hráčom sú stále otvorené.“

 

S príchodom prvého prázdninového dňa sa otvára medzinárodný prestupový systém TMS. Pre športového sekretára klubu Ivana Tobiáša sa tak začína poriadna šichta. „Do systému musíme nahodiť data a informácie o všetkých hráčoch, ktorí náš klub opúšťajú. Následne ich prostredníctvom prestupového softwéru môžu zaregistrovať ďalšie kluby. To isté platí v opačnom garde. Hráčov, s ktorými sme sa dohodli na príchode, musíme v najbližších dňoch zaregistrovať do nášho klubu,“ ponúkol zjednodušený pohľad na náročný administratívny proces prestupu sekretár FK Senica.

 

Zatiaľ sa klub dohodol na príchodoch Karla Kroupu a Jana Kalabišku. Na ročné hosťovanie z Českých Budějovíc sme získali Petra Šímu. Na najbližších šesť mesiacov sme si upísali aj Jiřího Valentu, ktorý bude v Senici hosťovať z Jablonca. V procese riešenia je stále niekoľko ďalších hráčov.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu