Vo futbale sa začína prestupový kolotoč

Vo futbale sa začína prestupový kolotoč

30.06.2011 | Redakcia

Posledným júnovým dňom sa končia platné kontrakty viacerým hráčom FK Senica. Mužstvo už opustili Filip Lukšík a Ondřej Smetana. Obaja sa pripravujú u svojich nových zamestnávateľov v Den Haagu resp. St. Truidene. Zo Senice odišiel aj Miroslav Poliaček. Jeho novým pôsobiskom je 1.FC Slovácko. Mužstvo sa rozlúčilo aj s Róbertom Szegedim a Jaroslavom Divišom. V posledný deň v mesiaci sa končia kontrakty aj ďalším.

 

„Vratislavovi Gajdošovi sa skončilo hosťovanie z Liberca. Do budúcnosti s ním nepočítame. Máme informácie, že sa mu rysuje zaujímavý angažmán,“ uviedol na úvod Dušan Vrťo. Vo vymenovávaní hráčov, ktorí na Záhorí končia, športový riaditeľ pokračoval: „Zmluvy vypršali aj Andrejovi Fišanovi, Martinovi Komárkovi a Petrovi Petránovi. Všetci traja si hľadajú nové kluby. Hosťovanie sa končí aj Tomášovi Kóňovi. Jeho zotrvanie v klube je jednou z našich priorít. Rokovania s hráčom sú stále otvorené.“

 

S príchodom prvého prázdninového dňa sa otvára medzinárodný prestupový systém TMS. Pre športového sekretára klubu Ivana Tobiáša sa tak začína poriadna šichta. „Do systému musíme nahodiť data a informácie o všetkých hráčoch, ktorí náš klub opúšťajú. Následne ich prostredníctvom prestupového softwéru môžu zaregistrovať ďalšie kluby. To isté platí v opačnom garde. Hráčov, s ktorými sme sa dohodli na príchode, musíme v najbližších dňoch zaregistrovať do nášho klubu,“ ponúkol zjednodušený pohľad na náročný administratívny proces prestupu sekretár FK Senica.

 

Zatiaľ sa klub dohodol na príchodoch Karla Kroupu a Jana Kalabišku. Na ročné hosťovanie z Českých Budějovíc sme získali Petra Šímu. Na najbližších šesť mesiacov sme si upísali aj Jiřího Valentu, ktorý bude v Senici hosťovať z Jablonca. V procese riešenia je stále niekoľko ďalších hráčov.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Magický dátum. Roberta Diasa teší víťazstvo nad Trenčínom i víťazný gól
Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

21.10. | Igor Tabiš
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu