Dorastenci počas víkendu v akcii proti Ružomberku

Dorastenci počas víkendu v akcii proti Ružomberku

25.10.2018 | Igor Tabiš

Naše dorastenecké mužstvá si počas víkendu zmerajú svoje sily s futbalistami Ružomberka.

Zverenci trénera Vladimíra Včelku sa v 12.kole 1.ligy staršieho dorastu predstavia druhykrát v rade na domácej pôde, tentokrát privítajú mužstvo MFK Ružomberok. Počas uplynulého víkendu dokázali futbalisti našej U19-ky zdolať Žilinu, čím si pripísali vôbec prvé víťazstvo na domácej pôde v aktuálnom ročníku. "Do zápasu sme jednoznačne išli s tým, že chceme na domácom ihrisku konečne bodovať naplno. Žilina mala takmer počas celého zápasu väčšie držanie lopty, s čím sme tak trochu rátali. Hroziť v zápase sme chceli najmä z rýchlych protiútokov, čo sa nám v podstate darilo, keďže sme takto strelili tri góly. Som rád, že som mohol k tomuto výsledku prispieť aj svojim premiérovým gólom v tejto sezóne. Chcem pochváliť každého jedného hráča, všetci zo seba vydali maximum," vrátil sa k poslednému zápasu proti Žiline Viktor Mička. 

Mladému futbalistovi FK Senica U19 sa stal osudným práve posledný zápas na domácom ihrisku, v ktorom síce otvoril skóre zápasu, no neskôr sa zranil a z ihriska musel predčasne odísť po prvom polčase. Sobotňajší zápas proti Ružomberku tak bude sledovať iba z tribúny. "Po prvom zápase máme Ružomberku čo oplácať, smolne sme tam prehrali 2:1. Na domácom ihrisku sa budeme snažiť znova naplno bodovať. Pokiaľ podáme bojovný a zodpovedný výkon ako v poslednom zápase proti Žiline, nemáme sa čoho obávať. Zápas to ale určite nebude jednoduchý," vysvetlil Viktor Mička.

Tri body získala v poslednom kole aj naša U17-ka, ktorá pripravila lídrovi zo Žiliny druhú prehru v aktuálnej sezóne. O troch bodoch pre mužstvo trénera Rudolfa Bíleho rozhodol po zmene strán v 51.minúte Belko. Vďaka trom bodom si udržali naši mladíci tretie miesto v tabuľke. "Napriek tomu, že Žilina je líder súťaže a má 7 hráčov v reprezentácií, odohrali sme s nimi vyrovnaný a veľmi kvalitný zápas. Víťazstvo nás teší a motivuje do ďalšej práce. V niektorých chvíľach nám pomohlo futbalové šťastie a zrejme aj fakt, že som si pred zápasom dobre postavil všetky tri žrde (úsmev). Súper mal v zápase veľa príležitostí, takže som sa v bráne nenudil. Vďaka výbornému výkonu celého mužstva sme zápas dotiahli do víťazného konca," priznal po zápase brankár Matúš Chropovský. 

U17-tka odohrá svoj zápas proti Ružomberku v nedeľu. "Čaká nás ďalší kvalitný súper, na pôde ktorého chceme opäť bodovať. V tíme máme viacero absencií, napriek tomu chceme na ihrisku Ružomberka uspieť," dodal na záver gólman FK Senica U17. V nedeľu odohrá na ihrisku Ružomberka svoj zápas aj naša U16-ka. Zverenci trénera Jozefa Uhlára v poslednom ligovom zápase podľahli Žiline vysoko 11:2. 

Program:

FK Senica U19 - MFK Ružomberok U19 (sobota, 11:00 hod.)

MFK Ružomberok U17 - FK Senica U17 (nedeľa, 14:00 hod.)

MFK Ružomberok U16 - FK Senica U16 (nedeľa, 16:15 hod.)


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu