Druhú polovicu základnej časti odštartujeme na ihrisku Spartaka Trnava

19.10.2018 | Igor Tabiš

V 12.kole sa predstavíme na ihrisku Spartaka Trnava.

Po reprezentačnej prestávke je Fortuna ligy späť, na jej účastníkov čaká 12.kolo, ktoré tak odštartuje druhú polovicu základnej časti. Futbalisti Spartaka Trnava dokázali pred reprezentačnou prestávkou zdolať na domácom štadióne futbalistov Serede 2:1, čím ukončili rovnako ako my sériu štyroch prehier v rade. Naši futbalisti dokázali v 11.kole zaskočiť lídra súťaže ŠK Slovan Bratislava, ktorého na domácej pôde obrali po remíze 2:2 o dva body. Od nášho sobotňajšieho súpera nás delia v tabuľke štyri body.

Vzájomne zápasy z minulej sezóny hovoria v náš neprospech. V desiatom kole sme na domácom ihrisku podľahli Trnave 1:3, strelcom nášho jediného gólu v zápase bol Jurij Medveděv. V 21.kole pri odvete v Trnave sme takmer celý zápas siahali po bode. O najtesnejšom víťazstve 1:0 v prospech Spartaka rozhodol v 90.minúte nechytateľnou strelou striedajúci Ofosu. Naše doterajšie jediné víťazstvo v tejto sezóne sa zrodilo hneď v prvom kole práve proti Spartaku Trnava. Po vlastnom góle Čonku sme ubránili výsledok 1:0 a získali prvé tri body v sezóne. Celkovo sa v posledných ôsmich vzájomných zápasoch zrodil výsledok 1:0, štyrikrát sme sa radovali z víťazstva my a štyrikrát aj náš súper.

Najlepším strelcom Trnavy je hneď dvojica hráčov - Marek Bakoš a Ali Ghorbani. Útočníci Spartaka zaznamenali v prebiehajúcej sezóne dva góly. Rovnakú bilanciu má aj dvojica našich najlepších strelcov v lige - Desire Segbe a Frank Castaňeda

Po zápasovom treste sa do našej zostavy vracia Victor Nirennold. Naopak náš tréner Frederico Ricardo nebude môcť počítať so službami Jakuba Krča, ktorý do zápasu nezasiahne pre chorobu.

Výkop zápasu je naplánovaný v netradičnom čase - 13:45 hod.