Na dorast čakajú súboje proti Žiline

Na dorast čakajú súboje proti Žiline

16.10.2018 | Igor Tabiš

U19, U17 a U16 sa v najbližšom kole 1. dorasteneckej ligy predstavia proti MŠK Žilina.

Naša U19-ka sa v najbližšom kole predstaví na domácom ihrisku v sobotu, keď jej súperom budú futbalisti MŠK Žilina. Zverenci Vladimíra Včelku získali v poslednom kole bod za remízu 1:1 na ihrisku FK Poprad. O deľbe bodov rozhodol v spomínanom zápase deväť minút pred koncom duelu striedajúci Erik Zula. "Myslím si, že po zápase v Poprade cítime sklamanie, pretože sme sa mohli dotiahnuť na stred tabuľky. Z východu sa však body berú ťažko, takže sme radi aj za jeden. Žilina má ako minuloročný majster veľkú kvalitu, aj napriek tomu chceme získať tri body. Motivácia zvíťaziť bude veľká," priznal Šimon Horniak.

Naši futbalisti dokázali získať v doterajších desiatich zápasoch ligy osem bodov, sedem z nich dokázali nazbierať na ihriskách súperov. "Myslím si, že doma cítime väčší tlak, keďže by sme na domácej pôde mali zbierať viac bodov. Vonku sme naopak viac uvoľnení. Možno to je spôsobené aj kvalitou súperov, doma sme hrali proti Slovanu Bratislava či Trenčínu. Vonku hráme kompaktnejšie a skórujeme," dodal futbalista FK Senica U19 Šimon Horniak.

Náročný zápas čaká aj na naše dorastenecké kategórie U17 a U16. Zverenci trénera Rudolfa Bíleho sa už zajtra predstavia na ihrisku lídra súťaže zo Žiliny. Našim futbalistom patrí v tabuľke priebežné tretie miesto so stratou šiestich bodov práve na vedúci celok MŠK Žilina. "Prvému mužstvu v tabuľke chceme byť vyrovnaným súperom, radi by sme zo Žiliny priviezli nejaké body," prezradil kapitán mužstva Martin Vyletel. 

V poslednom zápase to bol práve kapitán FK Senica, ktorý svojimi dvoma gólmi rozhodol o troch bodoch pre náš tím, aj keď výkon celého mužstva zaostával za očakávaniami. "Dva strelené góly ma tešia, výkon tímu ale nebol optimálny, nakoľko sme sa prispôsobili hre nášho súpera," dodal Martin Vyletel.

Víťazný zápas majú za sebou aj futbalisti našej U16-ky, ktorí zdolali Poprad rovnako na domácej pôde vysoko 4:1. Mužstvo Jozefa Uhlára sa predstaví na ihrisku MŠK Žilina. 

Program:

FK Senica U19 - MŠK Žilina U19 - sobota (10:00 hod)

MŠK Žilina U17 - FK Senica U17 - streda (13:00 hod)

MŠK Žilina U16 - FK Senica U16 - streda (15:15 hod)

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

21.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce
V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu