U19 v sobotu proti Michalovciam s cieľom získať tri body

U19 v sobotu proti Michalovciam s cieľom získať tri body

13.09.2018 | Igor Tabiš

Po trojbodovom výlete na východ republiky čaká na našu U19-ku ďalší súper z tejto časti Slovenska, na domácom ihrisku privítame v sobotu Michalovce.

V poslednom ligovom zápase získali zverenci trénera Vladimíra Včelku prvé tri body v novej sezóne. Stalo sa tak pri zápase na ihrisku súpera, v Ľuboticiach zvíťazili naši chalani po góle Nicolasa Pochylého nad domácim Tatranom Prešov 1:0. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, pre reprezentačné povinnosti necestovala s tímom dvojica futbalistov Lukáš Kučera a Dominik Martišiak. Pre chorobu nezasiahol do zápasu ani útočník Edmund Addo.

"Do 19-ky nám prišlo viacero nových hráčov, pripojili sa k nám chalani narodení v roku 2001," uviedol na začiatok autor víťazného gólu proti Prešovu Nicolas Pochylý. Aj napriek neľahkej situácii sa naši futbalisti zomkli a po tímovom výkone sa tešili zo zisku prvých bodov v novej sezóne. "Víťazstvo vždy chutí úžasne, mali sme veľkú motiváciu, uchmatnúť prvé body v sezóne. Osobne ma najviac potešilo práve víťazstvo, gól bol už len čerešničkou na torte. Pripisujem to najmä kolektívnej hre, bojovali sme jeden za druhého, a to nám veľmi pomohlo," prezradil záložník FK Senica.

Zásluhu na zisku troch bodov z ihriska súpera má aj brankár Adam Kováč, ktorý si v spomínanom zápase udržal čisté konto: "Pred našou cestou do Prešova sme si povedali, že tam nepôjdeme iba na výlet. Cestovali sme s cieľom zlomiť nepríjemnú sériu prehier, ktorá sa s nami ťahala ešte od minulej sezóny. Osobne som bol trochu prekvapený, ako sme na nášho súpera v zápase vybehli. Ak by sme mali trocha viac šťastia v koncovke, mohli sme vyhrať prvý polčas aj 3:0. Druhý polčas sme zmenili našu hru, výsledok 1:0  sme boli odhodlaní ustrážiť. V zápase mi pomohli niektoré dobré zákroky, uznanie ale patrí celému tímu. Chalani nevypustili ani jeden súboj, hádzali sa do striel a odmakali zápas na 200 percent. Vďaka tomuto prístupu sme Prešov takmer k ničomu nepustili."

Séria troch prehier v rade je už minulosťou, futbalisti našej U19-ky majú už v sobotu možnosť získať ďalšie tri body. Na domácom ihrisku ich čaká súboj proti MFK Zemplín Michalovce. Hostia z Michaloviec majú na konte o dva body menej ako naši chalani. Jediný bod dokázali získať ešte v druhom kole, keď na ihrisku Popradu uhrali bezgólovú remízu. "Do zápasu pôjdeme určite s cieľom zvíťaziť a natiahnuť víťaznú šnúru. Na domácom ihrisku chceme predovšetkým bodovať," dodal Nicolas Pochylý.

"Od zápasu očakávam, že potvrdíme víťazstvo aj na domácom trávniku. Napriek nešťastnému začiatku do sezóny by sme chceli bojovať o najvyššie priečky v lige a všetkým tímom dokázať, že ani jeden zápas proti nám nebude jednoduchý," uzavrel brankár FK Senica Adam Kováč.

Výkop zápasu je naplánovaný na 11:00 h.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu