Federico Taborda začínal ako útočník, v Senici sa cíti príjemne

Federico Taborda začínal ako útočník, v Senici sa cíti príjemne

12.09.2018 | Igor Tabiš

Skúsený 29-ročný gólman prišiel do nášho klubu počas tohto leta.

Jednou z našich viacerých letných posíl sa pred začiatkom aktuálnej sezóny stal aj argentínsky brankár Federico Taborda. Skúsený gólman prišiel do nášho klubu ako voľný hráč, v doterajších siedmich zápasoch Fortuna ligy nechýbal v bráne FK Senica ani jednu minútu. "S futbalom som začal, keď som mal štyri roky v mojom rodnom meste. Do dnešného dňa som pri futbale zostal, za čo som vďačný Bohu. Vždy som nastupoval ako útočník. Jedného dňa, mal som vtedy približne trinásť rokov nám chýbal brankár. Keďže som chcel hrať, odchytal som celý turnaj na tomto poste a odvtedy som sa vlastne stal brankárom," povedal na úvod rodák z argentínskeho mesta Pergamino.

Do Senice prišiel Federico Taborda ako voľný hráč, naposledy pôsobil v talianskom klube US Civitanovese. V novom prostredí sa cíti argentínsky brankár príjemne."V Senici sa cítim veľmi pohodlne, rovnako ako na Slovensku. Je to veľmi dobrý klub s milými ľuďmi. Úroveň tejto ligy je dobrá, hráči tu majú svoju kvalitu." Pri jeho premiérovom súťažnom zápase v drese FK Senica ho čakala neľahká úloha. V prvom kole nového ročníka zavítal do Senice aktuálny majster Fortuna ligy FC Spartak Trnava. Aj vďaka jeho viacerým dobrým zákrokom sme zaskočili majstra a pripísali si tri body hneď na úvod sezóny. "Prvý zápas bol veľmi dôležitý, hrali sme so silnou mentalitou, naše víťazstvo sa v zápase neočakávalo. V nasledujúcich zápasoch sme ale nedokázali zvíťaziť. Momentálne na tom pracujeme, aby sme vyhrali čo najskôr," ozrejmil Taborda.

Argentínsky brankár sa stal po svojom príchode do klubu jednotkou, okrem neho zamieril do Senice zo Sparty Praha aj talentovaný Vojtěch Vorel. Dvojicu brankárov na tréningoch dopĺňa aj 18-ročný gólman U19-ky Adam Kováč, ktorý je rovnako súčasťou A-tímu. Novou tvárou v našom tíme je aj tréner brankárov Maroš Ferenc. "S Vojtěchom (Vorelom), Adamom (Kováčom) a Marošom (Ferencom) pracujeme vo veľmi dobrej atmosfére. Všetci štyria máme medzi sebou veľmi dobrý vzťah. Vojtěch a Adam majú pred sebou veľmi sľubnú budúcnosť, čo je však dôležitejšie, sú to veľmi dobrí ľudia. Máme medzi sebou medzinárodnú konkurenciu, no každým dňom sa spoločne zlepšujeme," priblížil vzťah brankárov A-tímu Taborda.

Na nedávnych majstrovstvách sveta v Rusku bol reprezentačný výber Argentíny pod paľbou ostrej kritiky. Zo základnej skupiny postúpil na poslednú chvíľu, v osemfinále bola nad jeho sily reprezentácia Francúzska, ktorej futbalisti nakoniec celý turnaj vyhrali. Argentínsky gólman FK Senica vidí hneď viaceré dôvody zlyhania svojej krajiny na záverečnom turnaji: "Je to z viacerých dôvodov, organizačná štruktúra futbalu v Argentíne nie je v najlepšom stave. V priebehu štyroch rokov pred majstrovstvami sveta v Rusku sa v našej futbalovej asociácii vystriedali na niektorých pozíciách viacerí ľudia. Ďalším dôvodom je aj to, že viaceré tímy majú v dnešnej dobe talentovaných hráčov. Argentíne chýbala aj herná identita."

Posledný ligový zápas na ihrisku Ružomberku nám nevyšiel, bodovo sme vyšli naprázdno a inkasovali až štyrikrát. Po reprezentačnej prestávke čaká na našich futbalistov náročný zápas na domácom ihrisku proti AS Trenčín."Sobotňajší zápas a rovnako tak aj zostávajúce tri zápasy prvej polovice základnej časti budú veľmi náročné. Počas posledných desiatich dní sme na sebe tvrdo pracovali, kriticky sme si vysvetlili niektoré veci. Nemôžeme si nechať ujsť ďalšie tri body. Na zápas proti Trenčínu sa pripravíme dobre," uzavrel Federico Taborda.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu