V siedmom kole cestujeme na ihrisko Ružomberka

V siedmom kole cestujeme na ihrisko Ružomberka

30.08.2018 | Klub

V sobotu 1. septembra sa naši futbalisti predstavia pod Čebraťom, kde budú našim súperom domáci futbalisti MFK Ružomberok. Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00.

V siedmom kole Fortuna ligy sa predstavíme pod Čebraťom na ihrisku Ružomberku. 

Vo vzájomných konfrontáciách v minulej sezóne mal navrch náš súper. V obidvoch prípadoch sme ťahali za kratší koniec, Ružomberku sme v ligovom ročníku 2017/18 nestrelili ani gól. V druhom kole sme Ružomberčanom podľahli na ich ihrisku 4:0. Neskôr v 13. kole sme opäť nestačili na nášho sobotňajšieho súpera, s ktorým sme na domácom trávniku prehrali rozdielom triedy.

Náš sobotňajší súper má na konte po šiestich kolách deväť bodov, o tri viac ako naši futbalisti. Zverenci trénera Davida Holoubeka získali v poslednom ligovom kole bod za remízu 0:0, keď na ihrisku aktuálneho majstra ligy Spartaka Trnava neinkasovali. Naši futbalisti  v poslednom kole rovnako bodovali, šesť minút pred koncom zápasu proti Nitre vyrovnal na konečných 1:1 Sacha Petshi. Francúzsky futbalista tak na svoj debut vo Fortuna lige zrejme nezabudne.

Najlepším strelcom MFK Ružomberok je letná posila klubu Ismar Tandir, 23-ročný futbalista zaznemanel v prebiehajúcej sezóne už štyri góly. O jeden gól menej má na svojom konte Tandirov spoluhráč Cristi Qose. 

Z nášho mužstva nezasiahne do zápasu Zezinho, ktorý si momentálne plní svoje reprezentačné povinnosti. V poslednom domácom zápase proti Nitre nehral Désiré Ségbé Azankpo, ktorého trápi svalové zranenie. Počas tohto týždňa trénoval náš útočník už individuálne. Do tímu pribudla počas týždňa ďalšia posila - chorvátsky stredopoliar Mihovil Klapan.

Frederico Ricardo (tréner FK Senica): "Očakávame náročný zápas na ihrisku dobrého tímu. Vieme, že všetky zápasy v lige majú vysoký stupeň náročnosti. Sme v zvláštnej situácii, sme akoby v príprave počas sezóny, každý týždeň prídu noví hráči a my cítime, že sa každým dňom zlepšujeme. Noví hráči robia náš tím silnejším, takisto nám dodávajú väčšiu konkurenciu. Cítime, že nám pomáhajú zlepšovať našu hernú činnosť. So všetkým rešpektom k nášmu protivníkovi sa v sobotu pokúsime získať prvé tri body na ihrisku súpera."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu