Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

14.08.2018 | Tomáš Nečas

Nezabudnuteľné okamihy prežil minulý týždeň len 17-ročný Marko Totka. Po vydarenom prípravnom stretnutí proti reprezentácii Kuvajtu do 19 rokov, v ktorom svoj skvelý výkon okorenil aj gólom bol nominovaný na sobotný zápas proti Podbrezovej.

Jeden z nezabudnuteľných futbalových týždňov má za sebou člen našej akadémie Marko Totka. Mladý futbalista strelil minulý štvrtok v prípravnom zápase proti reprezentácii Kuvajtu do 19 rokov nádherný gól. Ešte krajšie momenty prišli pre nášho futbalistu o dva dni neskôr v sobotu. Nový tréner FK Senica Frederico Ricardo nominoval mladíka do A-mužstva na zápas Fortuna ligy proti Podbrezovej. “O svojej nominácii som sa dozvedel deň po našom zápase s Kuvajtom. Keď mi tréner oznámil túto správu, bol som nesmierne šťastný. Sú to neopísateľné pocity. Ihneď, keď som to povedal svojim kamarátom, tak mi pogratulovali. Veľmi mi držali palce a podporovali ma. Moja rodina bola na mňa zároveň nesmierne hrdá a boli veľmi šťastní, že som mohol byť súčasťou A-mužstva,” opísal svoje pocity po nominácii 17-ročný futbalista.

V zápase 4. kola Fortuna ligy bol tak mladý stredopoliar súčasťou nášho A-tímu, domáci zápas proti Podbrezovej prežíval na vlastnej koži z lavičky náhradníkov: “Bolo to niečo iné, ako z tribúny, keďže som bol hneď pri ihrisku. Myslím si, že sme si v zápase zaslúžili tri body, hrali sme dobre a najmä so srdcom. Som veľmi rád, že som mohol byť na lavičke náhradníkov.”

Marko sa spolu so svojimi spoluhráčmi koncom júla zúčastnil prestížneho turnaja v Ostrave s názvom Zlatý Kahan. Zápasy proti tímom West Bromwich Albion, Karpaty Ľvov či St. Polten boli pre mladíka cennou skúsenosťou. Na turnaji zaznamenal dva góly a bol zároveň vyhlásený za najlepšieho hráča FK Senica: “Bola to výborná skúsenosť, mali sme tú česť stretnúť sa s mužstvami z Českej republiky, Anglicka, Ukrajiny a Rakúska. Bolo to pre nás niečo nové, každému jednému z nás to dalo niečo do futbalového života.”

K svojej streleckej forme na turnaji a oceneniu najlepšieho hráča Senice dodáva: “Samozrejme, že ma to potešilo. Nedokázal by som to ale bez pomoci môjho tímu, ktorý mi to veľmi uľahčil. Ocenenie a najmä góly som dosiahol vďaka mojim spoluhráčom.”

Mladého Seničana priviedol k futbalu jeho otec: “Začínal som, keď som mal štyri roky v Skalici. K futbalu ma priviedol otec, s ktorým som si odmalička chodieval kopať. Na začiatku mojej kariéry som začínal ako útočník, pretože som chcel strieľať góly. Doteraz najviac spomínam na trénera Ruda Bíleho, ktorý ma toho naučil veľa. Boli to krásne roky, vychoval nás nielen ako futbalistov, ale aj ako ľudí. Samozrejme, že aj moji ďalší tréneri mi niečo dali.”

“Mojim cieľom je presadiť sa u nás v A-mužstve a postupne sa zlepšovať. Mojim futbalovým vzorom je útočník Liverpoolu FC Roberto Firmino,”
dodal na záver Marko Totka. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu