V treťom kole nastúpime na pôde Zlatých Moraviec

V treťom kole nastúpime na pôde Zlatých Moraviec

03.08.2018 | Klub

V sobotu 4. augusta sa predstavíme v rámci 3. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach, kde o 19:00 h vyzveme domácich futbalistov FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble.

Zlaté Moravce obsadili v minulom súťažnom ročníku Fortuna ligy 10. miesto, keď získali v tabuľke o päť bodov viac ako naši chlapci. Pri novom súťažnom modely ligy sme sa s týmto súperom stretli v lige až štyrikrát, z toho dvakrát v nadstavbovej časti. Vzájomné konfrontácie z minulej sezóny hovoria v prospech futbalistov Zlatých Moraviec - 2 výhry, 1 remíza a 1 prehra. 

Naša jediná výhra v ligovom ročníku 2017/18 prišla nad týmto súperom v nadstavbovej časti, keď sme Zlaté Moravce 5. mája zdolali na domácom ihrisku 3:1. Hetrikom sa v zápase prezentoval Frank Castaňeda. 

V aktuálnom ročníku patrí futbalistom Zlatých Moraviec v tabuľke posledné miesto. V prvom kole nestačili na domácom ihrisku na futbalistov ŠK Slovan Bratislava, ktorým podľahli 4:1. V druhom zápase sa predstavili na ihrisku aktuálneho majstra Fortuna ligy. Spartaku Trnava nakoniec podľahli najtesnejším rozdielom 1:0.

Naši chlapci majú na konte po dvoch zápasoch tri body. V prvom kole sme v domácom zápase zaskočili favorita z Trnavy, ktorého sme zdolali 1:0. V druhom zápase sme sa predstavili v Myjave proti nováčikovi súťaže ŠKF Sereď. Po góle Ségbého sme síce viedli, domáci ale zápas v posledných 15 minútach otočili a zvíťazili 2:1. 

“Bol som šťastný, že sa mi podarilo streliť môj prvý gól v Senici. Nie je to ale dôležité, pretože sme prehrali. Radšej by som bol, keby som nestrelil gól, no zvíťazili by sme. Taký je ale futbal," povedal k poslednému zápasu jediný strelec gólu Désiré Sègbè Azankpo.

Náš útočník ďalej pokračoval: “Myslím, že po fyzickej stránke nie sme pripravení na sto percent. Šesťdesiat minút sme hrali v zápase dobre, potom sme inkasovali dva góly. Ak nie ste dobre pripravení, nemôžete vydržať celý zápas. Našim problémom je momentálne kondícia”.

“Musíme sa sústrediť na najbližší zápas. Vieme, čo sme urobili zle v poslednom zápase. Rozoberali sme to s našim trénerom. V nasledujúcom zápase sa budeme snažiť hrať lepšie," povedal k blížiacemu sa zápasu proti Zlatým Moravciam 25-ročný útočník.

K zajtrajšiemu zápasu sa vyjadril aj nový tréner FK Senica Frederico Ricardo: “Očakávame veľmi ťažký zápas, anaylizovali sme si nášho súpera. Je to dobrý tím, hrali proti Slovanu Bratislava a Spartaku Trnava. Momentálne potrebujú bodovať. My sme však rovnako pripravení získať tri body”.

Zápas tretieho kola medzi FC ViON Zlaté Moravce-Vráble a FK Senica má výkop v sobotu 4.8. o 19:00 h.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu