FK Senica predĺžila spoluprácu s investorom z Južnej Ameriky

FK Senica predĺžila spoluprácu s investorom z Južnej Ameriky

11.07.2018 | Tomáš Nečas

Ako sme už avizovali v predchádzajúcich článkoch, posledný mesiac prebiehali intenzívne rokovania s investorom, ktorý zastrešil fungovanie klubu počas jarnej časti Fortuna ligy.

Dnešným dňom môžeme oficiálne potvrdiť, že rokovania sú ukončené a skupina ľudí, ktorá bola zodpovedná za fungovanie klubu v jarnej časti si uplatnila opciu a v klube FK Senica bude pokračovať aj v ďalšom súťažnom ročníku Fortuna ligy. "Vstupujeme do druhej fázy nášho projektu. Potvrdzujeme, že skupina bude pokračovať v sponzorovaní klubu, jeho kontrole a riadení. Skupina je motivovaná nielen klubom, ale aj krajinou a mestom Senica. Budeme ešte viac komunikovať so súčasnými majiteľmi klubu, aby sme ešte viac posilnili našu účasť v tomto klube," zaznelo z úst hlavného zástupcu sponzorov Tona Caanena.

Príprava FK Senica vyvrcholí v sobotu 14. júla, keď nastúpime na štadióne v Budapešti proti domácemu tímu MTK, ktorý si vybojoval v minulej sezóne postup do najvyššej maďarskej súťaže a bude teda v nadchádzajúcom ročníku nováčikom. Výkop je naplánovaný na 16:00 hod.

Prvou posilou FK Senica sa začiatkom týždňa stal dvojnásobný reprezentant Beninu - Désiré Sègbè Azankpo. Désiré naposledy pôsobil vo štvrtej francúzskej lige v klube SAS Épinal. 25-ročný útočník podpísal s vedením klubu dvojročný kontrakt. "Zaujala ma ponuka zo Senice, ide o klub z najvyššej súťaže. Teším sa, že som späť v profesionálnom futbale, navyše v tak ambicióznom klube. Je to pre mňa výzva, možnosť hrať na Slovensku vnímam ako veľkú príležitosť. Viem, že to nie je žiadny darček, musím tvrdo pracovať, aby som uspel".

Do tréningového procesu sa zapojil aj reprezentant a kapitán Guinea-Bissau - Zezinho, ktorý pauzoval kvôli menšiemu zraneniu. Po vzájomnej dohode bola ukončená spolupráca s dlhoročným trénerom brankárov Miroslavom Mentelom, ktorému za odvedenú prácu v klube ďakujeme. Tréner Mentel zodpovedne pripravoval brankárov v našom klube od jeho vstupu do najvyššej súťaže, teda od júla 2009. Viacerí jeho zverenci sa posunuli výkonnostne na vyšší level a zo Senice prestúpili do iných klubov (napr. Bolek, Šulla, Plach a iní). O ďalšom pohybe v kádri a v realizačnom tíme Vás budeme informovať už čoskoro.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11. | Igor Tabiš
Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

15.11. | Igor Tabiš
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu