Prvým súperom nášho mužstva v príprave bude FC Petržalka.

Prvým súperom nášho mužstva v príprave bude FC Petržalka.

26.06.2018 | Tomáš Nečas

Futbalistom FK Senica začala letná príprava na novú sezónu Fortuna ligy 18. júna 2018. Po týždni tréningového drilu, ktorý absolvovali v oklieštenej zostave, ich čaká prvý prípravný duel s mužstvom FC Petržalka.

Pod dočasným vedením A-mužstva, ktorého sa ujala dvojica Miroslav Mentel (tréner brankárov) a Tomáš Vacula (kondičný tréner), vstúpila FK Senica do novej prípravy na nadchádzajúci ročník Fortuna ligy. Medzi hráčov, ktorí budú v Senici pôsobiť aj v tomto súťažnom ročníku patrí Jakub Krč. "V rámci možností prebehol prvý týždeň prípravy v celku dobre, až na zápas, ktorý sa nám zrušil. Trénujeme zatiaľ jednofázovo, uvidíme, čo prinesú najbližšie dni," zhodnotil v krátkosti úvodný týždeň Jakub.

Podobne vstup do prípravy vníma aj brankár Vojtech Milošovič, ktorému sa však v Senici končí zmluva, no rád by na Záhorí zotrval aj v ďalšej sezóne. "Prvý týždeň prebehol v poriadku, chýbalo nám však viacero hráčov a tomu boli prispôsobené aj náplne tréningových jednotiek. Je pravdou, že viacero hráčom v klube končí zmluva, no máme prísľub od vedenia, že si k tomu v najbližších dňoch sadneme a preberieme možnosti ďalšej spolupráce. Budem rád, ak sa budem môcť sústrediť len na futbal a tréningový proces". 

FC Petržalka je nováčikom v druhej najvyššej súťaži, keď sa jej podarilo vyhrať tretiu ligu západ s náskokom piatich bodov pred druhým mužstvom FC Rohožník. V kádri nášho najbližšieho súpera pôsobí v Senici dobre známy Juraj Piroska, alebo aj dvojica bývalých odchovancov našej akadémie - Frederik Valach a Martin Privrel, ktorí sú v bratislavskom klube na skúške.

"Pred nami je prvý prípravný zápas, ktorý sa budeme snažiť na ihrisku odbojovať. Petržalka je nováčikom v druhej lige a má už prvý prípravný duel za sebou. Verím, že uvidíme obojstranne zaujímavý zápas," dodal k najbližšiemu súperovi Vojto Milošovič.

Začiatkom budúceho týždňa by mala byť vyriešená otázka zloženia realizačného tímu, do mužstva prídu aj noví hráči na skúšku. Rokovania s investorom z Venezuely sú v záverečnej fáze. 

Prvý prípravný zápas pred štartom Fortuna ligy je na programe v stredu 27. júna o 17:30 hod. na štadióne Spartaku Stráže.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu