Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.06.2018 | Tomáš Nečas

V 23. týždni nebodovali v našich mládežníckych družstvám len starší dorastenci. Zverenci Vladimíra Včelku (U17) uhrali důležitý bod na pôde Podbrezovej, ktorý znamenal záchranu dorastencov v najvyššej súťaži.

1. liga starší dorast U19
FK Senica - FK Železiarne Podbrezová 1:3 (1:1)
gól: 2. Martišiak

Zostava: Kováč - Laco (68. Rosa), Kučera, Prokaj, Červeňák (76. Kozák), Mihál, Martišiak, Vida (46. Závodský), Zula, Matta, Galba

1. liga mladší dorast U17
FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 2:2 (1:1)
góly: 11. Mihál, 70. Meňuš

Zostava: Chropovský - Belica, Mihál, Parma, Biksadský - Kuba - Vyletel, Horniak (65. Meliš) - Meňuš (76. Milenky), Udvorka, (73. Stúpal), Želonka (80. Hoško)

Vladimír Včelka (tréner): "V  zápase sme potrebovali získať bod na definitívnu záchranu, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme mali viac z hry ako súper a podarilo sa nám streliť gól Mihálom po vtipne rozohratom trestnom kope Meňuša. Súper vyrovnal po protiútoku a našej defenzívnej chybe. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom mali sme dve čisté šance, ktoré sme nedali a súper nás potrestal z penalty a ojedinelého útoku. Vrhli sme sily do útoku, začali sme hrať na dvoch hrotov a podarilo sa nám vyrovnať Meňušom. Do konca zápasu sme hru kontrolovali, aj keď sa nám už nepodarilo skórovať. V tomto zápase sme boli lepším mužstvom."

1. liga mladší dorast U16
FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 0:2 (0:1)
góly: 34. a 66. Bevelaqua

Zostava: Šnirc - Bartoš, Šúrek, Liška, Jablonický - Rampáček - F. Bocko(80. Krištof), J. Buchel, Bevelaqua - Fila (80. Pavličko), F. Buchel

Miroslav Hainc (tréner): "Poctivý futbal z našej strany. Nadviazali sme na výkony z predchádzajúcich zápasov. Hrali sme organizovane, boli sme kompaktní, boli sme dominantní vo vzduchu. Nedopustili sme sa zásadnej chyby. O naše góly sa postaral strelecky disponovaný Bevelaqua."

1. liga starší žiaci U15
MŠK Púchov - FK Senica 1:3 (1:0)
góly: 58. a 69. Blaha, 64. Kadlečík

Zostava: Ondráška, Prelec (65. Vizváry), Kudla, Čech, Kujovský - Halabrín - Czikora (65. Krištof), Koprna (54. Mach) - Knap (48. Bogdalík), Blaha, Čmarada (36. Kadlečík)

Jozef Uhlár (tréner): "V poslednom zápase v Púchove sme v prvom polčase hrali nedôsledne, zle sme dostupovali k hráčom, domácich sme nechali hrať, boli chvíle keď nám niekoľko minút nedali loptu. Hrali sme v podstate na brejky, čo nebolo stanovené taktikou. Dva sľubné brejky sme nezakončili gólom, Blaha i Knap. Domáci nás potrestali gólom v 21.minúte, keď využili zaváhanie Kudlu 1:0. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, súpera sme atakovali už pri rozohrávke a vytvorili sme si šance, ktoré sme aj využili a to Blahom v 59. minúte po Machovej prihrávke 1:1. V 64. minúte striedajúci Kadlečík dorazil loptu do siete 1:2 a v 69. minúte poistil naše víťazstvo opäť Blaha po Vizváryho prihrávke. Domáci v druhom polčase už nestačili na našu hru, naše víťazstvo za druhopolčasový výkon je absolútne zaslúžené. Chalani sa rozlúčili so žiackou kategóriou víťazstvom, hlavne výkonom v druhom polčase a ďakujem im za 2-ročnú spoluprácu a prajem veľa úspechov v dorasteneckej kategórii."

1. liga starší žiaci U14
MŠK Púchov - FK Senica 1:1 (0:0)
gól: 62. J. Vyletel

Zostava: Kadlečík - Ladislav, Surový (36. Hegyi), Macho, Barcaj (36. Kudláč), Mošovský (36. Jurka), Doviaš, Vyletel, Škodáček, Režnák (36. Bíly), Hološka (47. Horák)

1. liga žiačky WU15
FK Senica - FK Duslo Šaľa 23:0 (8:0)
góly: 16., 21., 23., 37., 44., 50., 68. a 69. Krásna, 5. a 69. Mošovská, 9. Kuchtová, 34. a 68. Krahulcová, 40., 48., 56. a 60. Šedivá, 14., 53. a 62. Majzúnová, 31. a 61. Flajžíková, 65. Cervová

Zostava: Opálková - Mošovská,  Dudášová, Kuchtová, Krahulcová, Pavelková, Šedivá, Kňazovičová, Krásna, Fajtáková, Majzúnová, Flajžíková, Cervová, Markovičová, Bošáková, Vrbová

Richard Opálek (tréner): “Dnešný zápas bol jednoznačný, čomu nasvedčuje aj výsledok. Od začiatku sme diktovali tempo hry, od prvej minúty sme súpera zatlačili na jeho polovici, kde sa odohral celý zápas. Tento zápas nám nič nedal, súper nemal žiadnu kvalitu a prišiel iba s ôsmimi hráčkami.”

2. liga ženy
FK Senica - FK Duslo Šaľa 4:4 (1:2)
góly: 17. Morávková, 55. Pavlíková, 60. Joríková, 84. Krásna

Zostava: Poništová - Deáková, Machová, Krahulcová (70. Markovičová), Chudá, Žilíneková (72. Kuchtová), Krásna, Pavlíková, Vajsábelová, Morávková, Joríková

Richard Opálek (tréner): “Odohrali sme náš posledný zápas v tejto sezóne. Dievčatá sa k zápasu postavili zodpovedne, hralo sa z jednej strany na druhú. Nám sa podarilo dať prvý gól, no súper do polčasu po premenenej penalte stav zápasu dokonca otočil. Do druhého polčasu sme išli s cieľom dať vyrovnávajúci gól a dostať sa tak späť do zápasu. To sa nám aj podarilo, no po každom vyrovnávajúcom góle sme vždy inkasovali a museli sme sa na súpera vždy len doťahovať. Odpískaná a hlavne premenená penalta pár minút pred koncom zápasu predstavovala pre nás vyrovnávajúci gól. Oba polčasy sa hral rýchly a kombinačný futbal so šancami na oboch stranách a remíza je zaslúžený výsledok pre obe družstvá. Dievčatá odviedli dobrý výkon voči dobrému súperovi.”