Bilancujeme učinkovanie FK Senica v sezóne 2017/18

Bilancujeme učinkovanie FK Senica v sezóne 2017/18

02.06.2018 | Tomáš Nečas

Pády, víťazstvá, zmeny na trénerskom poste, zmeny vo vedení klubu - i takto vyzerala tohtoročná sezóna v klube FK Senica. Sezóna Fortuna ligy 2017/2018 je za nami, a tak nastáva čas zrekapitulovať deviaty rok Fortuna ligy v Senici.

Deviaty rok medzi futbalovou špičkou na Slovensku

Do deviatej sezóny v najvyššej futbalovej súťaži - Fortuna lige sme vstúpili zlou nohou. 23. júla sme na domácej pôde podľahli tímu z Trenčína 1:2. Šnúra bez plného bodového zisku sa s nami ťahala až do 14. kola, kedy sme doma prekvapivo zdolali úradujúceho majstra MŠK Žilina 4:1. Po jesennej časti s nepriaznivou bilanciou 2 výhry, 5 remíz a 12 prehier sme zimovali na chvoste tabuľky.

Jesenná časť bola zaujímavá trénerskou zmenou. Po siedmom kole nahradil Ladislav Hudec na poste hlavného trénera Ivana Vrabca. Napriek trénerskej zmene zimovali modro-červení na chvoste tabuľky.

Nová krv, sústredenie v Turecku, nový sponzor i zmeny v manažmente klubu

Druhý januárový týždeň sme odštartovali prípravu na jarnú časť sezóny. Mužstvo po jesennej časti opustilo viacero hráčov. Do zimnej prírpavy sa už v senickom drese nepredstavili Romulo Silva, Pentecost Obiechina, Dominik Smékal, Marek Rigo, Filip Ďuriš, Jakub Reľovský, Dominik Malý a Michal Šulla. Prípravu sme začali domácimi zápasmi s Dunajskou Lužnou, Dubnicou a Sereďou. 24. januára odleteli hráči s realizačným tímom  na sústredenie do Turecka. Tam sme odohrali tri prípravné zápasy s bilanciou jedna výhra, jedna prehra a jedna remíza. 

Počas prípravy na jarnú časť sezóny posilnili náš klub viacerí hráči najmä zo zahraničia - Peter Ďungel, Joan Herrera, Oliver Práznovský, Ricardo Villarraga, Jakub Brašeň, Diego Cuadros, Jan Suchan, Zezinho, Frank Castaneda, Richard Celis, Ronaldo Chacón, Dominik Holec.

Zmeny nenastali iba v kádri ale aj v manažmente klubu. Na poste trénera vystriedal Ladislava Hudeca holandský tréner a zástupca sponzorov Ton Caanen. Ladislav Hudec začal pôsobiť v manažmente klube a neskôr prebral vedenie U19. Na pozícii PR manažéra vystriedal Vladimíra Mičeka (MFK Skalica) Tomáš Nečas. 

Nový zahraničný sponzor finančne zastrešil klub do konca súťažného ročníka.


Jarná časť sezóny, nadstavbová časť o udržanie sa, baráž

V jarnej časti sme odohrali tri zápasy s bilanciou jedna výhra, dve prehry. Po skončení základnej časti súťaže sa mužstvá rozdelili do dvoch skupín. Senica s ďalšími piatimi mužstvami (FC Nitra, MFK Zemplín Michalovce, FK Železiarne Podrezová, FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble, 1.FC Tatran Prešov) sa stretli v súbojoch o udržanie sa vo Fortuna lige. Nadstavbovú časť tvorilo desať súťažných zápasov. Pod vedením trénera Tona Caanena sa nám podarilo uhrať predposledné miesto zabezpečujúce baráž. 

V barážovom súboji sme sa stretli s tímom MFK Skalica. V prvom zápase na pôde Skalice sme nepodali adekvátny výkon (2:1) a do Senice sme cestovali bez bodu, avšak s výhodou streleného gólu na pôde súpera. V odvete sme dokázali Skaličanov poraziť jedným gólom z kopačky žolíka Kitambalu, ktorý nám zabezpečil učinkovanie vo Fortuna lige aj v nadchádzajúcom ročníku. 


Sezóna 2017/2018 v číslach - odohraté minúty, žlté karty, divácka návštevnosť, strelené a inkasované góly

Najviac minút v drese Senice (2 537 minút) odohral 24-ročný kapitán mužstva Michal Ranko.
Hráči nášho klubu boli potrestaní 75 žltými a 4 červenými kartami. Najviac trestaným hráčom bol Jurij Medveděv (9 žltých kariet).
V tomto ročníku Fortuna ligy sa podarilo nášmu tímu streliť 29 gólov. Inkasovali sme 58 gólov.
Priemerne sme strelili 0,9 góla na zápas.
Najvyššiu divácku návštevnosť sme zaznamenali v odvetnom barážovom súboji, kedy na náš štadión zavítalo 1 752 divákov.


4x NAJ

Najlepším strelcom nášho tímu sa stal 7 gólový Oliver Podhorin.
Najlepším nahrávačom za uplynulú sezónu sa stal Joan Herrera.
Najkrajší gól strelil Michal Ranko.
Najlepší brankársky zákrok zazamenal v jarnej časti Dominik Holec. 

Hodnotenie sezóny očami hráčov:

Dominik Holec:
"Boli sme skvelá partia a veril som tomu, že ako mužstvo to zvládneme a zachránime ligu. Mne osobne to dalo veľmi veľa, posunulo ma to ľudsky, aj futbalovo vpred, lebo som dostal možnosť chytať týždeň čo týždeň ligu, a to mi neskutočne pomohlo."

Jurij Medveděv: "Z pôsobenia v Senici mám zmiešané pocity. Keď som na jeseň prišiel do tímu, cítil som sa skvelo. Začiatok sezóny bol ťažký, skladali sme mužstvo za pochodu. V kabíne aj na ihrisku sme si po čase na seba zvykli a bolo to vidieť aj v závere jesennej časti, predvádzali sme dobrú hru a konečne začali zbierať aj body. Bol som maximálne spokojný, pretože som hral a bol som platný aj pre tím. Počas zimnej prestávky som prestúpil do Slovana, veľký krok v mojej kariére, za čo môžem poďakovať predovšetkým Senici. Sám som chcel ešte v jarnej časti v Senici zostať, aby som chalanom pomohol a dokončil to, čo sme spolu začali. Zmenil sa ale tréner, s ním prišlo aj iné rozostavenie, iný štýl futbalu, zmenilo sa veľa hráčov, prišla skoro nová polovica tímu. Tréner staval svojich hráčov a s tým sa nedalo nič robiť. Po uzdravení som zasiahol do pár zápasov, takže jarná časť bola pre mňa veľké sklamanie, ale som rád, že sa nám podarilo splniť cieľ. V Senici sú skvelé podmienky na futbal a tento tím do ligy jednoducho patrí."

Oliver Podhorin: "V Senici som stretol mladý kolektív a každý hráč bol namotivovaný na novu sezónu vo Fortuna lige. Počas sezóny sme však nedosahovali potrebné výsledky a dlhšie nám trvalo, kým sme si na seba zvykli a zohrali sa. Postupom času sme začali získavať body, hoci ich nebolo veľa, ale boli dôležité. Pre mňa bolo dobré, že som pravidelne hrával a taktiež sa mi darilo aj strelecky, hoci som obranca. V zime prišlo k viacerým zmenám, prišli noví hráči, nový tréner a ja som odohral na jar iba 6 zápasov. Ale aj napriek tomu hodnotím sezónu v Senici pozitívne. Senicu sme zachránili vo Fortuna lige a ako obranca som nastrieľal 7 gólov, čo som popravde nečakal, ale som rád, že aj tieto góly pomohli Senici k záchrane. Veľa som sa naučil, získal nové skúsenosti a spoznal viacero príjemných ľudí."

Oliver Práznovský: "Prišiel som do mužstva prakticky týždeň pred ligou, do pomerne nového prostredia, poznal som len pár chalanov z kabíny. Aklimatizácia musela prebehnúť rýchlo, lebo hneď na to začala liga. Vedel som do čoho idem, že to bude boj o záchranu, ale bol som pripravený. Skoro so všetkými som sa zoznamoval bližšie až v ostrých zápasoch, takže z tohto pohľadu to bolo určite tažšie, ako keby som bol s mužstvom už dlhší čas. Hlavne úvod bol tažší, prvé kolá sme navyše v ofenzíve neboli úspešní, tlak sa stupňoval každým zápasom, ale zároveň som začal cítiť, že mužstvo má na to, aby sme sa udržali. Bolo to aj tým, že sme sa začali viac a viac zohrávať. Taký prelom, osobne pre mňa, bol po domácom zápase s Michalovcami, keď sme si uvedomovali, že sme vo veľmi tažkej situácii. V tom týždni sme si s chalanmi v kabíne povedali úprimné slová, každý kto chcel, mohol povedať svôj názor. Myslím, že v tom momente sme si všetci naozaj uvedomili, že sme na jednej lodi a musíme ísť za jedným cieľom, či už sme jednej národnosti, alebo nie. Koniec sezóny sme každý zápas hrali pod maximálnym tlakom a tam sa ukázalo, že svoju kvalitu máme a samozrejme k tomu treba aj športové šťastie. Osobne ma veľmi teší, ako mužstvo zvládlo psychicky náročné zápasy a som rád, že kúskom som k tomu pomohol aj ja. Za tie vyše 3 mesiace v Senici ma to znovu posunulo ďalej. Prvýkrát som sa stretol s tým, že každý zápas nám išlo o všetko. Je to veľké zadosťučinenie, že to stálo za to a že sme s celým mužstvom Senici zachovali ligu. Pre ľudí zo Senice, pracovníkov a aj štadión, ktorý si ligu podľa mňa zaslúži. Spoznal som tu veľa nových ľudí a aj kamarátov za čo som rád."

Jakub Krč: "Bol to tuhý boj od prvého zápasu až do posledného. Nebolo to ľahké, ale sme radi, že sa nám v Senici podarila udržať prvá liga. Účinkovanie v Senici mi dalo veľa, bol som vďačný za to, že som mohol hrať prvú ligu a bol som vďačný aj za každý jeden zápas, v ktorom som dostal príležitosť."

Alan Kováč: "V Senici je to diametrálne odlišné ako vo veľkých kluboch, v ktorých som pôsobil (Slovan, Dunajská Streda). Mal som pocit, že to je taký typický domáci klub, ktorý funguje na báze rodiny. Za rok a pol, čo som mal možnosť v Senici pôsobiť, mi vyšli všetci v ústrety, aj keď sa nám niekedy výsledkovo nedarilo. Aj po väčších hráčskych obmenách sa vždy vytvorila výborna partia. Odohral som v Senici veľa zápasov, taktiež som pridal nejaké góly, ale najviac mi zarezonoval zápas, kedy sme pre Senicu urobili 100 víťazstvo v lige (1:0), v ktorom som prispel aj gólom. Pôsobenie v Senici sa mi páčilo a vedel by som si predstaviť pôsobenie v tomto klube aj naďalej."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš
Z Podbrezovej vezieme po výbornom výkone tri body

Z Podbrezovej vezieme po výbornom výkone tri body

10.11. | Ivan Tobiáš
Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

9.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu