Barážová odveta so Skalicou bude taká ťažká, akú si ju sami spravíme

24.05.2018 | Tomáš Nečas

2137 platiacich divákov sledovalo víťazstvo Skalice v prvom zápase baráže. Pre Skalicu to znamenalo dvadsiate víťazstvo v rade na domácom trávniku a najvyššiu domácu návštevu od posledného ročníka v najvyššej súťaži.

Derby zápas jari má svoju prvú časť za sebou. Zápas sa mohol skončiť aj iným výsledkom, no našťastie sa tak nestalo a karty sú pred sobotnou odvetou stále otvorené pre obe strany. Pre Seničanov je plus, že dokázali streliť gól na súperovom ihrisku - (platí pohárová matematika), čiže na udržanie sa vo Fortuna lige by nám stačil aj výsledok 1:0. Avšak Skalica určite nepríde do Senice brániť a budú sa snažiť prezentovať hrou z prvého zápasu.

Zo Senice vycestovala vyše stovka hrdých fanúšikov s vidinou, že uvidia bojovný a odhodlaný výkon hráčov v červeno-modrom drese. Nestalo sa tak. Hra v prvom polčase nespĺňala kritéria prvoligového tímu. Chýbal nám pohyb, chýbala nám súhra, chýbali nám všetky parametre súce na barážové zápolenie. Skaličania nás svojou hrou jednoznačne zaskočili, išli za vidinou dobrého výsledku s Fortunaligistom od prvých minút úvodného hvizdu. Po polčasovej facke sa herný prejav nášho mužstva mierne zlepšil, prišli striedania, ktoré oživili našu hru, no na dobre fungujúcu súhru zverencov Jozefa Kostelníka to nestačilo. Treba sa z tohto úvodného zápasu poučiť. V sobotu budeme mať druhú šancu odčiniť zbabraný začiatok a predvedenou hrou a výsledkom vyslať jasný signál na tribúny, že toto je Senica, za ktorú všetci fandíme a za ktorú budeme hrdo fandiť, aj keď sa jej nejaký ten zápas nepodarí, tak ako by sme si všetci želali.

OHLASY HRÁČOV

Dominik Holec: "Neviem si vysvetliť, čím to bolo. Nehrali sme to, čo sme chceli, a čo sme si povedali v kabíne. Skalica vyzerala motivovanejšie, hrala agresívnejšie, a to boli asi hlavné aspekty, prečo sa nám tento zápas nevydaril podľa našich predstáv. Veľmi nás to mrzí aj kvôli početnej skupine fanúšikov, ktorá si našla cestu na zápas do Skalice a snažila sa nás podporovať počas zápasu. Dúfame, že po tomto zápase na nás nezanevrú a prídu nás podporiť na domáci zápas, kde pôjde o všetko. Barážová odveta so Skalicou bude taká ťažká, akú si ju sami spravíme. Verím, že ich príde čo najviac a my sa im za to odvďačíme čo najlepšou hrou a výsledkom, ktorým si zachránime ligovú príslušnosť a tým aj odčiníme tento zlý výsledok a výkon na pôde Skalice."

Oliver Práznovský: "K utorňajšiemu zápasu treba povedať, že sme ho nezvládli podľa našich predstáv, hlavne prvý polčas bol z našej strany slabší a treba uznať, že súper hral dobre, zachytil začiatok zápasu, aj keď sme práve my skórovali ako prvý. Cez polčas padlo par ostrejších slov a do druhého polčasu sme vyšli s lepšou hrou. Škoda len, že nám tam nepadol ešte aspoň 1 gól. Ale už je to za nami, prebrali sme chyby a pozeráme sa na sobotu. Matematika je jasná, musíme doma vyhrať a najlepšie zároveň neinkasovať. Uvidíme, čo zápas prinesie, samozrejme vo futbale je možné všetko, no každý jeden z nás vie, o čo hráme a určite môžem povedať za celé mužstvo, že v sobotu na ihrisku necháme všetko, aby sme to zvládli."

Zo Skalice sa chystá enkláva fanúšikov, preto musíme všetci spojiť sily a byť pre našich futbalistov dvanástym hráčom na tribúne. Spojme sa pre FK Senica!

Výkop zápasu je v sobotu 26.5.2018 o 17:20 hod. Odvetný súboj baráže pobeží aj na televíznej stanici DAJTO. Všetky pokladne na derby zápas jari budú otvorené od 16:00 h v deň zápasu.