V príprave Senice ďalšia nová tvár

V príprave Senice ďalšia nová tvár

13.06.2011 | Redakcia

Do pondelkového tréningu FK Senica sa zapojil aj Juhoafričan Bridget Motha. Stredný záložník vstúpil krátko pred 9:30 h do kabíny, podal si ruky s potenciálnymi spoluhráčmi a nachystal sa na prvý tréning na Záhorí.

 

Motha pricestoval do Senice už v nedeľu popoludní. „Je to typický stredový hráč. Rozhovory s Tomášom Kóňom zatiaľ nesmerujú k dohode o jeho zotrvaní na Záhorí, preto sme museli hľadať na tento dôležitý post alternatívne riešenie,“ informoval športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

 

Pred príchodom 25-ročného stredopoliara klub získaval informácie na všetkých frontoch. „O Bridgetovi máme dobré referencie. V minulosti pôsobil v mládežníckych reprezentáciách JAR. V kategórii do 23 rokov hral dokonca na Africkom pohári národov. Hneď v premiérovom zápase skóroval. Aktuálne je hráčom FC Cape Town, teda mužstva, ktorého trénerom je Slovák Jozef Vukušič. Po konzultácii s ním a manažérom hráča Didierom Kankuom sme ho pozvali do prípravy,“ informoval ďalej športový riaditeľ.

 

Príchod hráčov z iného kontinentu je vždy sprevádzaný s obavou, ako sa vyrovná s aklimatizáciou v novom prostredí. Aj preto si predstavitelia FK Senica nechávajú v otázke podpisu kontraktu otvorené zadné dvierka. „S jeho materským klubom a manažérom sme sa dohodli, že ho počas najbližších týždňov budeme testovať. Definitívne stanovisko o tom či ostane, alebo či sa vráti na juh Afriky, uvedieme do konca júna, skonštatoval vrcholný klubový funkcionár.

 

Okrem Mothu majú Seničania na lane ďalších futbalistov. „Kým nebudú uzavreté dohody, nerád by som uvádzal konkrétne mená. Sme v kontakte s hráčmi do obrany ako aj do stredu poľa. Je celkom reálne, že do konca týždňa predstavíme na stránke ďalších futbalistov,“ uviedol na záver Dušan Vrťo.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

3.6. | Redakce
Legionári na hodine slovenčiny

Legionári na hodine slovenčiny

3.6. | Redakce
Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

2.6. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu