Našim ďalším súperom v ceste za záchranou budú Zlaté Moravce

Našim ďalším súperom v ceste za záchranou budú Zlaté Moravce

04.05.2018 | Tomáš Nečas

V rámci 8. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o udržanie sa privítame na našom trávniku futbalistov FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Futbalisti Moraviec majú po siedmich odohraných stretnutiach v skupine o záchranu bilanciu jedna výhra, dve remízy a až štyri prehry. V tabuľke skupiny o udržanie sa im patrí štvrté miesto so ziskom 30 bodov. Posledný súťažný zápas odohrali hráči Moraviec na domácej pôde s Tatranom Prešov a po výhre 4:0 si zapísali vôbec prvé víťazstvo v nadstavbovej časti. So Zlatými Moravcami sme sa v tomto súťažnom ročníku stretli dovedna trikrát. Dvakrát sa z víťazstva tešil súper, jeden zápas sa skončil remízou.

Domácej Senici sa podaril ďalší trojbodový výsledok na úkor Michaloviec, keď na ich ihrisku dokázali zvíťaziť 2:1. O prvý presný zásah sa postaral premiérovo Oliver Práznovský. Svoj druhý gól v zápase po sebe si pripísal Frank Castaneda. "V prvom rade som veľmi rád, že som dal gól v zápase, ktorý sme nakoniec aj zvládli víťazne, čo je veľmi dôležité. Je jedno, kto ten gól dá, hlavné je, že sa dokážeme presadiť. Samozrejme aj osobne ma gól teší, bodaj by nebol posledný," zhodnotil svoj gól a dôležité víťazstvo Záhorákov rodený Bratislavčan.

Oliver pôsobil naposledy v ruskom druholigovom klube Luch-Energia Vladivostok. "Prišiel som do Senice týždeň pred ligou, do pomerne neznámeho prostredia, poznal som len pár chlapcov, takže všetko bolo nové. Teší ma, že som dostal šancu od začiatku a vážim si, že som súčasťou tohto mužstva, zvlášť keď na každej pozícii máme 2-3 kvalitných hráčov, ktorí môžu nastúpiť. Atmosféra je aj vďaka posledným dvom výhram dobrá, myslím, že je tu dobrý kolektív a vychádzame dobre, či v kabíne alebo aj mimo ihriska," priblížil Oli svoju aktuálnu pozíciu v zostave trénera Caanena a atmosféru medzi spoluhráčmi.

Do konca súťaže zostávajú posledný tri kolá, v hre o možnú baráž sú stále aj Zlaté Moravce. Do posledného kola je stále o čo hrať. Oliver priblížil záver sezóny, fanúšikom vzkazuje, aby stáli za mužstvom. "Zajtra očakávam ťažký zápas, blíži sa koniec sezóny, vieme o čo hráme. Každý jeden musíme nechať na ihrisku všetko a uvidíme, ako to dopadne. Verím, že so šťastným koncom pre nás. Čo sa týka našich fanúšikov, sme radi za každého jedného, čo si nájde cestu na štadión a dúfam, že budú stáť pri nás, nech sa bude situácia vyvíjať akokoľvek. Určite všetci v mužstve chceme, aby sme ich potešili a vybojovali pre Senicu dôležité body". 

Výkop zápasu so Zlatými Moravcami je na programe 5.5.2018 (sobota) o 17.00 hod. Ako sme už avizovali počas týžďna, na zápas s Moravcami a ďaľší týždeň s Prešovom prebieha akcia "červený kotel". Preto žiadame všetkých fanúšikov, aby prišli oblečený v červenom. Spojme sa pre FK SENICA!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Rudolf Bíly: Budem šťastný, ak dokážeme vychovať čo najviac inteligentných futbalistov

Rudolf Bíly: Budem šťastný, ak dokážeme vychovať čo najviac inteligentných futbalistov

12.12. | Igor Tabiš
Jozef Uhlár: Musíme zlepšiť defenzívu i ofenzívu

Jozef Uhlár: Musíme zlepšiť defenzívu i ofenzívu

11.12. | Igor Tabiš
Trojica hráčov končí v našom klube

Trojica hráčov končí v našom klube

10.12. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu