Sľubné účinkovanie trinástky v Rakúsku

Sľubné účinkovanie trinástky v Rakúsku

07.06.2011 | Redakcia

Mladí futbalisti FK Senica reprezentovali počas uplynulého víkendu náš klub na prestížnom medzinárodnom turnaji Dachstein Höhlenwelten Cup 2011. Chlapci, vo veku do 13 rokov, zbierali na vydarenej akcii svoje prvé internacionálne skúsenosti. K turnaju sa vraciame sumárom výsledkov a hodnotením trénera Rudolfa Bíleho.

 

SKUPINA:

MTK Budapešť - FK Senica 1:1 (0:1), gól: Baumgartner

Rudolf Bíly: Náš prvý zápas na veľkom turnaji s najväčším favoritom sme začali odhodlane a hlavne aktívne od prvej minúty. Hral sa obojstranne agresívny nátlakový futbal s množstvom nádherných kombinácií. Gól sme dali v tretej minúte po peknej krídelnej akcii a zakončení Baumgartnera. Súper vyrovnal v dvadsiatej minúte po vydarenej strele zo šestnástky. Bol to nádherný duel a chlapci podali výkon na hranici svojich možností!

 

NK Celje - FK Senica 0:2 (0:1), góly: Jánošík, Kovalovský

Rudolf Bíly: S Celje sa hral od začiatku útočný futbal s množstvom osobných súbojov. Góly sme dali po pekných kombináciách až do päťky a doklepnutím do prázdnej brány. Bolo to náročné stretnutie, ale dokázali sme ho úspešne zvládnuť!

 

SV Ried - FK Senica 1:2 (1:1), góly: Adamec, Krčík

Rudolf Bíly: S Riedom sme hrali po hodinovej pauze a na postup do finálovej skupiny nám teoreticky stačila aj remíza. Súper bol fyzicky veľmi vyspelý, a preto sme sa snažili hrať najmä po zemi s množstvom krátkych prihrávok. Prvý gól dal Adamec po perfektnej strele z osemnástich metrov. Súper vyrovnal po štandardke a nedorozumení obrancov, ale striedajúci Krčík prvým dotykom s loptou zariadil vyrovnanie a postup do finálovej skupiny.

 

PLAY OFF:

Bravo Ľubľana - FK Senica 1:1 (1:1), gól : Adamec

Rudolf Bíly: Vo finálovej skupine sme vedeli, že nás čakajú dvaja veľmi ťažkí súperi, ale šli sme bojovať o finále! Ľubľana je technicky vyspelým tímom, ktorý sme však prehrávali vo všetkých herných činnostiach. Gól sme dostali po dlhom výkope brankára a nedorozumení stredových obrancov. Bola to jediná strela na našu bránu a hneď sme inkasovali. Vďaka zásahu Adamca sa nám podarilo vyrovnať, ale ďalšie šance sme už nedokázali premeniť na vytúžený – a najmä zaslúžený – víťazný gól. Len pre zaujímavosť štatistika striel - 3:15! Chlapci si však zaslúžia pochvalu.

 

SC Freiburg - FK Senica 2:0 (1:0)

Rudolf Bíly: Po krátkej, tridsaťminútovej prestávke, sme šli hrať proti neskoršiemu víťazovi celého turnaja. Našim cieľom bolo bojovať o postup do finále. Od začiatku sme sa síce snažili hrať aktívne a hlavne agresívne, ale súper bol v tomto zápase futbalovejší a hlavne šťastnejší. Prvý gól sme dostali po veľmi prísnej penalte, ktorej predchádzalo zakopnutie hráča súpera o vlastnú nohu. Bol to zlomový okamih. V očiach hráčov i fanúšikov (rodičov) vyvolal obrovskú krivdu. Duel nabral na obrátkach a my sme si vytvorili tri gólové možnosti. Predovšetkým Kovalovského bola milión percentná! Futbal prináša radosť, ale i smútok a po zápase s Freiburgom mali všetci hráči slzy v očiach! Ale v mojich očiach boli finalisti oni!

 

ZÁPAS O 5. MIESTO:

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 0:1 (0:0), gól: D. Štepanovský

Rudolf Bíly: Zápas dvoch slovenských výberov vyznel jednoznačne pre našich chlapcov. Po celý čas sme hrali na polovici súpera. Prešov hrozil len z rýchlych protiútokov, ktoré sme pozornou obranou dokázali eliminovať. Gól sme dali po peknej kombinácii a koncovke Dávida Štepanovského. V tomto stretnutí si zahrali všetci zdraví hráči a potvrdili, že sme tu hrali skutočne ako jeden TÍM!

 

Konečné poradie turnaja:

1. SC Freiburg

2. MTK Budapešť

3. NK BRAVO Ljubljana

4. MFK Košice

5. FK Senica

6. Tatran Prešov

7. FC Trenkwalder Admira

8. FK Teplice

9. NK Celje

10. LAZ SV Ried

11. NEC Nijmegen

12. NK Slaven Belupo

 

KÁDER FK SENICA: Daniel Levársky, Kristián Hrdlička - Filip Blažek, Juraj Kovalovský, Martin Adamec, Martin Svatík, Peter Mikúšek, Dávid Weiss, Vladimír Jánošík, Dávid Štepanovský, Adam Štepanovský, Denis Baumgartner, Michal Matušica, Kristián Sekela, Dominik Kračko, Daniek Kračko, Dávid Krčík, Leonard Prokop.

 

ZHRNUTIE TRÉNERA: Chcem sa poďakovať vedeniu nášho klubu, že nám umožnilo štartovať na tomto prekrásnom turnaji a zažiť to nádherné, čo sme tu dosiahli. Hrali sme s poprednými klubmi z Nemecka, Rakúska, Maďarska, Chorvátska, Slovinska a Slovenska a dokázali si, že sme na dobrej ceste! Chlapci si zaslúžili od organizátorov pochvalu a boli ohodnotení pozvaním na ďalší rok. Taktiež sa chcem poďakovať všetkým rodičom za neustále povzbudzovanie a fantastickú atmosféru počas, ale i po zápasoch. Na záver chcem povedať, že sme tu dosiahli síce pekný výsledok, ale hlavne zažili kopu zážitkov a skúseností. ĎAKUJEME.“

Mgr. Rudolf Bíly, tréner U13

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V druhom zápase výhra nad Dubnicou

V druhom zápase výhra nad Dubnicou

22.1. | Ivan Tobiáš
V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

18.1. | Ivan Tobiáš
Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

6.1. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu