Hráčom mesiaca marec sa stal Oliver Podhorin

Hráčom mesiaca marec sa stal Oliver Podhorin

26.04.2018 | Tomáš Nečas

Štafetu po Zezinhovi (hráč mesiaca február) preberá odchovanec MFK Zemplín Michalovce - Oliver Podhorin

Oliver je rodák z Michaloviec, kde aj začínal so svojou futbalovou kariérou. K futbalu sa dostal vďaka svojmu otcovi, nebyť jeho, možno jazdí dodnes ako kombajnista v PD Michalovce. "Odmalička som chcel byť viac hokejista ako futbalista. Celá výzdoba mojej detskej izby sa niesla v hokejovom duchu. Avšak hneď po prvom tréningu, ktorý nedopadol práve podľa mojich predstáv, som presedlal na futbal. S futbalom som začal v siedmich rokoch na základnej škole v Michalovciach. Priviedol ma k tomu otec, ktorý mi vravel, nech to skúsim a uvidím či ma to bude baviť. Dal som si poradiť a postupne som tomu začal venovať viac a viac času. Avšak k mojim vysnívaným detským povolaniam patril smetiar alebo kombajnista. Pevne verím, že sa mi tieto moje detské sny už nesplnia, aj keď človek nikdy nevie".

Prvý z väčších úspechov dosiahol Oli v sezóne 2014/15, keď sa mu podarilo s Michalovcami vyhrať DOXXbet ligu (2. liga). "Na tento zápas budem spomínať dlho a vždy s úsmevom na tvári. O postup sme bojovali so Skalicou a práve v Skalici sme hrali posledný zápas sezóny, ktorý mal rozhodnúť o postupujúcom z prvého miesta. Tento zápas sme vyhrali 2:0 a cestou do Michaloviec sme to poriadne oslávili".

25-ročný stavaný obranca v minulej sezóne vypadol zo základnej zostavy trénera Šoltisa, so Zemplínom zmluvu ďalej nepredĺžil a začal si hľadať nový angažmán. "Nebol to dôvod, ale skôr dôsledok môjho rozhodnutia nepredĺžiť v Michalovciach zmluvu, za ktorým si doteraz pevne stojím. Po tých rokoch sa mi jednoducho žiadala zmena. Nebolo to jednoduché, pretože mi klub zakázal trénovať s mužstvom, ale keďže som v situácii nebol sám, tak sa mi to zvládalo ľahšie. Som rád, že to obdobie mám za sebou".

Oliver sa stal so ziskom 139 hlasov víťazom hlasovačky v ankete "hráč mesiaca marec". Ocenený hráč si zisk tohto primátu veľmi cení. "Veľmi ma táto skutočnosť teší, že vás diváci vnímajú pozitívne a vedia oceniť vašu prácu. Ocenenie som si vystavil doma a motivuje ma to, aby som na sebe pracoval ešte tvrdšie. Touto cestou sa chcem fanúšikom poďakovať za podporu".

V poslednom marcovom zápase na pôde Zlatých Moraviec (31.3.) sa už najlepší strelec Záhorákov v základnej zostave Tona Caanena neobjavil. "Musím priznať, že k spokojnosti mi to nepridáva. V tejto fáze sa rozhoduje o senickej, ale aj mojej budúcnosti a je ťažké prizerať sa tomu len z lavičky. Keď tréner podľa jeho vlastných slov nemá dôvod, prečo vás odstavil zo základnej zostavy, ťažko ho nájdem ja. Stále sa mu snažím dokázať, že sa nerozhodol správne. Pevne verím, že sa to zmení a budem môcť svojim výkonom prispieť k úspešnej záchrane Senice ."


Tréner Ton Caanen odpovedá v rámci projektu "spýtaj sa svojho trénera" na otázku, prečo Oliver nenastupuje v základnej zostave Záhorákov.

Na záver si Oli pripravil aj niekoľko slov pre fanúšikov senického futbalu. "Chcel by som odkázať a zároveň poprosiť všetkých fanúšikov, aby na futbal v Senici nezanevreli, nech je situácia akákoľvek. Verím, že hovorím v mene všetkých spoluhráčov, snažíme sa robiť maximum preto, aby Senica ostala v lige. Do posledných zápasov v tejto sezóne si želám, aby sme si z nich odniesli čo najviac získaných bodov a verím, že budem mať šancu dopomôcť k tomu svojimi výkonmi na ihrisku aj ja."
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu