Štvorica Seničaniek v nominácii WU15 na dvojzápas s Českom

Štvorica Seničaniek v nominácii WU15 na dvojzápas s Českom

15.04.2018 | Tomáš Nečas

Slovenská futbalová reprezentácia dievčat do 15 rokov má v termíne od 19. do 22. apríla 2018 naplánované dva prípravné zápasy s výberom Českej Republiky do 15 rokov.

V hlavnej nominácii reprezentačného trénera Branislava Petroviča (WU15) figuruje trojica hráčok našej akadémie, Tamara Morávková, Vanessa Krásna a Karolína Bayerová. Ako možná náhradníčka bude pripravená ďalšia senická nádej - Sára Majzúnová. Do tejto vekovej kategórie sa tlačí čoraz viac hráčok z našej akadémie. Aj to svedčí o tom, že sa v FK Senica pracuje na vysokej úrovni a pre naše dievčatá sú vytvorené perfektné tréningové podmienky. "Dievčatá tvrdo trénujú, majú svoj cieľ. Chcú vo futbale niečo dosiahnuť a ukázať, že aj my ženy vieme hrať futbal," rozhovorila sa jedna z opôr dievčenského výberu Tamara Morávková.

Pri výchove mladých talentov je veľmi dôležité zázemie a podpora okolia. Inak tomu nebolo ani v Tamarkinom prípade. "Veľké ďakujem patrí môjmu prvému trénerovi "mentorovi", ktorý si ma vzal ešte ako malé dievčatko. Pán Baugartner Vám patrí moje prvé ďakujem. Naučil ma vytrvalosť, bojovnosť, ísť si za svojim, po páde znova vstať, stále a stále. Dal mi najlepší základ. Veľké ďakujem patrí aj môjmu dedovi, ktorý ma vo futbale veľmi podporuje, chodí na všetky moje zápasy, turnaje, je moja opora. V neposlednom rade ďakujem mojej maminke že tu som, ktorá má tiež aj s babkou veľa podporujú."

Prvý zápas absolvujú naše dievčatá v piatok 20.4. o 15:00 hod. na štadióne v Dunajskej Lužnej. V minulom roku sme s výberom Českej Republiky do 15 rokov odohrali dva prípravné záapasy. V oboch prípadoch sme však ťahali za kratší koniec. "Prvé stretnutie s Českom sme prehrali tesne 2:3. Bol to ale vyrovnaný zápas. V druhom stretnutí sme im to chceli vrátiť, no bohužiaľ sme prehrali vysoko 4:1. Určite im máme teraz čo vracať. Na zápas sa pripravím, namotivujem a dám zo seba ten najlepší výkon. O výsledku v stretnutí rozhodne bojovnosť dievčat, taktika hry, ktorú nám povie tréner a určite tie góly, ktorých sa budeme snažiť dať čo najviac, aby sme vyhrali a boli v zápase úspešní,zhodnotila nášho najbližšieho súpera Tamara Morávková.

Plán zápasov:

20.04.2018 (piatok) 15:00 Slovensko WU15 - Česká Republika WU15 (Dunajská Lužná)
22.04.2018 (nedeľa) 11:00 Česká Republika WU15 - Slovensko WU15 (Hodonín)

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu