Našim ďalším súperom je mužstvo zo Zemplína

Našim ďalším súperom je mužstvo zo Zemplína

06.04.2018 | Tomáš Nečas

Štvrté kolo nadstavbovej časti prináša atraktívny zápas medzi Záhorákmi a Východniarmi.

Michalovce v nadstavbovej časti už okúsili chuť výhry, prehry aj remízy. Po troch kolách si do tabuľky pripísali 4 body. Najviac ťažili v poslednom domácom zápase, keď deklasoval Nitru 4:0. Po troch kolách s 28 bodmi okupujú 2. miesto tabuľky o udržanie sa. Senica privítali Michalovce na domácom ihrisku naposledy v poslednom kole pred zimnou prestávkou (9.12. 2017), body si vtedy po remíze oba celky medzi sebou delili. V posledných piatich vzájomných zápasoch sa dvakrát z výhry radovali Záhoráci, raz si plný počet bodov pripísali na konto hráči z Michaloviec a dvakrát sa vzájomné zápasy skončili remízou.

ZÁPASOVÉ ŠTATISTIKY
Posledných päť vzájomných zápasov:

09.12.17 FK Senica - MFK Zemplín Michalovce   1:1
16.09.17 MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   2:1
01.04.17 FK SenicaMFK Zemplín Michalovce   1:0
29.10.16 MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   0:0
30.07.16 FK Senica - MFK Zemplín Michalovce   2:0

Záhoráci si po troch kolách do tabuľky pripísali dva body. So 16 bodmi okupujú posledné miesto v tabuľke. Na predposledný Prešov strácajú Seničania jeden bod. V poslednom zápase remizovali na pôde Zlatých Moraviec 2:2, keď oba góly Záhorákov strelil novic Lynel Kitambala. Kitambala zaznamenal úspešný štart v červeno-modrom drese, kedy v dvoch ligových zápasoch strelil tri góly. „Som rád, že moje góly pomohli mužstvu, je to moja práca dávať góly. Ak by bola ale možnosť vymeniť ich za trojbodový zisk, určite by som nebol proti. V tejto fázy súťaže je dôležitý každý jeden bod.“ skonštatoval Kitambala. 

V sobotu očakáva ťažký zápas, no verí v bodový zisk.
„Snažíme sa hrať od zápasu k zápasu, či už ma tréner postaví na jednu minútu alebo celý zápas, vždy sa budem snažiť podať čo najlepší výkon. Stanovili sme si jasný cieľ, aby si Senica zachovala ligovú príslušnosť aj v ďalšom ročníku a preto aj našu taktiku tomu podriaďujeme. Verím, že môj čuch na góly pocítia aj iné mužstvá a Senica si pripíše ďalšie body do tabuľky. Každý ďalší zápas je nová výzva a ja som víťazný typ. Poctivo sa pripravujeme na ďalšieho súpera, bude to ťažký zápas, no ja dúfam, že ho pred domácim publikom zvládneme.“ dodal bývalý mládežnícky reprezentant Francúzska.

Výkop zápasu na Záhorí  je v sobotu 7. apríla o 17.00 hod. Počas polčasovej prestávky je pre fanúšikov pripravená fotostena, kde sa môžu odfotiť s našim maskotom a hráčmi. Fotostena sa nachádza za sektorom Futbalmanie. Tešíme sa na Vás. Spolu za záchranou!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu