FK Senica – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)

19.06.2011 | Redakcia

góly: 41. Kalabiška – 57. Fenin, 88. Rode

FK Senica: Bolek – Gorosito, Pillár, Gajdošík, Šíma – Wijlaars (85. Sedlák), Motha – Bolinha (46. Hošek), Piroska, Kalabiška – Kroupa

Futbalisti FK Senica majú za sebou prvé rakúske vystúpenie. Slávny nemecký tím si v atraktívnom zápase vytvoril prvú vážnejšiu šancu. V 24. min napriahol Meier, senický gólman Bolek ale vytiahol skvelý zákrok. V závere polčasu Motha vybojoval loptu, posunul ju Kroupovi, od ktorého putovala ku Kalabiškovi. Nová akvizícia z Brna sa presadila aj v druhom zápase, po Kalabiškovom zásahu vyhrávala Senica po úvodnom polčase 1:0.

Krátko po zmene strán sa Maier dostal do hlavičkového zakončenia, ale znova našiel nachystaného Boleka. Senický brankár inkasoval v 57. min. Český kanonier Fenin prestrelil zblízka svojho krajana a vyrovnal na 1:1. Po hodine hry Piroska vysunul Hošeka, skúsený Ola Nikolov jeho pokus zneškodnil. Rozhodnutie priniesla 88. minúta. Pred Bolekom sa dobre zorientoval Rode, ktorý lobom prehodil nášho brankára. Seničania v kvalitnom zápase prehrali s Frankfurtom 1:2. V utorok nás čaká súper ešte zvučnejšieho mena – Dynamo Kyjev.

Mládež v akcii: Zápasový program mládežníckych družstiev