Do nadstavby aj s novou posilou z Francúzska

Do nadstavby aj s novou posilou z Francúzska

09.03.2018 | Tomáš Nečas

FK Senica hlási ďalšiu zaujímavú posilu. S vedením klubu sa na zmluve dohodol 29-ročný hrotový hráč Lynel Kitambala.

Lynel Kitambala, celým menom Lynel Darcy Kitambala je rodákom z francúzskeho Creil, rozlohou a počtom obyvateľov o niečo väčšie mesto ako Senica. Na Záhorie prichádza ako voľný hráč, s vedením klubu sa dohodol na zmluve do konca jarnej časti. "Prvé dojmy z klubu mám len dobré. V Senici sú vytvorené ideálne podmienky na trénovanie, zázemie klubu je na dobrej úrovni. Pevne verím, že aj tento fakt mi pomôže naplniť moje ciele".

Lynel naposledy pôsobil v gréckom prvoligovom klube Apollon Smyrnis. Na jeseň odohral za Apollon jeden pohárový zápas, v ktorom aj skóroval. V lige naskočil na posledných pár minút, aj preto zatúžil po zmene dresu. "Grécky angažmán mi veľmi nevyšiel. V prvom zápase som si otvoril v klube strelecký účet, no počas tréningu som sa ľahšie zranil a tréner mi už v podstate príležitosť ukázať svoj talent nedal. Taký je ale futbal. Potom prišla ponuka zo Senice. Pozrel som si štadión, porozprával sa s trénerom a nakoniec som sa rozhodol, že vo svojej kariére budem pokračovať vo farbách Senice. Urobím maximum preto, aby sme v tomto síce malom, ale zato peknom meste prvú ligu udržali."

Bývalý mládežnícky reprezentant Francúzska strávil sobotňajší zápas Záhorákov na tribúne, hru domáceho tímu si pochvaľoval. "Som rád, že som mohol vidieť hrať mojich nových spoluhráčov naživo. Z môjho pohľadu sme hrali dobrý a ofenzívny futbal. Vždy je skvelé, keď sa vyhráva. Dobrými výsledkami môžme vrátiť divákov späť na tribúny."

"V prvom rade chcem v Senici odmakať každý tréning naplno, aby som sa dostal do svojej formy. So spoluhráčmi som mal možnosť už trénovať a verím, že nájdeme na ihrisku aj spoločnú súhru. Ak mi dá tréner dôveru aj v zápase, spravím pre klub maximum a budem bojovať až do samého konca" zaželala si na záver nová akvizícia Záhorákov.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu