FK Senica predsezónne ciele nemení

FK Senica predsezónne ciele nemení

22.02.2011 | Redakcia

V utorok popoludní sa vo VIP priestoroch FK Senica uskutočnila tlačová beseda pred jarnou časťou Corgoň ligy. Na otázky novinárov odpovedali prezident klubu Viktor Blažek, športový riaditeľ Dušan Vrťo, tréner Stanislav Griga a kapitán Ján Gajdošík.

 

Najskôr si vzal slovo Viktor Blažek. „V našom klube sa toho v zimnom období udialo dosť. Teší nás, že sa nám podarilo dať do prevádzky unikátnu športovú nafukovaciu halu. Každý víkend v nej organizujeme mládežnícke turnaje. Zbrusu nové športovisko využívajú všetky tímy v štruktúre FK Senica aj na tréningy. Náklady na jej výstavbu sa vyšplhali na milión eur. Táto suma bola vyčlenená mimo oficiálneho rozpočtu. Ten sme pred sezónou určili na 1,5 mil. eur. V tomto smere sa nám darí plán do bodky napĺňať,“ informoval prezident klubu.

 

Čelný funkcionár klubu sa vyjadril aj k ďalším dôležitým súvislostiam. „Hovorieva sa, že druhá sezóna je pre nováčika kritická. S týmto javom sme chceli bojovať a aj preto sme si pred aktuálnou sezónou stanovili za cieľ umiestniť sa vyššie ako vlani. Teší nás, že sa nám vydarila jesenná časť, po ktorej sme na druhej priečke. Naše ciele ale nemeníme. Stále platí, že chceme skončiť vyššie ako naposledy, čiže lepšie ako na 6. mieste. Opäť použijem horolezeckú terminológiu. Vlani sme sa ocitli v základnom tábore. Teraz sme o stupienok vyššie. Kým ale dosiahneme vrchol niektorej z osemtisícoviek, čaká nás ešte dlhá cesta. Rád by som spomenul aj našu mládež. Aktuálne registrujeme 15 reprezentantov v kategóriách od U15 do U21,“ skonštatoval prezident klubu.

 

Dušan Vrťo zhodnotil uplynulé obdobie zo športovej stránky. „Prípravu sme odštartovali 6. januára. V domácom prostredí sme absolvovali päť prípravných duelov. Od 3. februára sme pokračovali desaťdňovým sústredením v Turecku. V Antalyi sme našli vynikajúce tréningové podmienky a kvalitných súperov. V medzinárodných konfrontáciách sme si otestovali našu výkonnosť. Generálkou pred stretnutím s Banskou Bystricou bol víťazný duel s Brnom,“ uviedol športový riaditeľ. K zimnému pohybu v kádri doplnil:„Zmluvy vypršali Merzićovi, Kantemu a Faldynovi. Na hosťovania odišli Mihálik, Belák a Juhász. Na transferovej listine sú zaradení Števko a Fišan. Naopak do tímu pribudol Šulla, ktorý sa vrátil z hosťovania vo Vrbovom. Na hosťovanie prišli Gajdoš a Gorosito. Na prestup sme získali Brazílčanov Kaká a Bolinhu, ďalej Poliačka i Hošeka. Do prípravy sa zapojilo aj sedem dorastencov. Vilkovský a Hladík ostali v prvom tíme, ostatní sa vrátili do dorastu. Okrem pohybu v hráčskom kádri sme zaznamenali aj jednu zmenu v realizačnom tíme. Novým vedúcim mužstva sa stal Martin Šnegoň.“

 

Otázky smerujúce na Stanislava Grigu mierili predovšetkým na pohárové resp. majstrovské ambície. „Slovo titul od nás napriek vydarenej jeseni počuť nebudete. Ja osobne sa bránim aj špekuláciám o pohárovom umiestnení. Tieto pojmy by mali riešiť v tímoch s vyššími rozpočtami, bohatšou tradíciou a inými kádrami. Samozrejme, body chceme zbierať tak ako sa nám to darilo aj na jeseň, ale v médiách sa k takto postaveným cieľom vyjadrovať nepotrebujeme,“ odbil tréner snahu žurnalistov pasovať Senicu do role favorita. Šéf realizačného tímu sa vyjadril aj k pohybom v kádri. „Uvidíme ako sa noví hráči uplatnia v majstrovských zápasoch. Myslím si, že smerom dopredu by sme mali byť silnejší, ako sme boli na jeseň. Naopak v defenzíve nám bude chýbať univerzál Juraj Križko. Po jeho zranení sme uvažovali o prípadnej náhrade. Zatiaľ sme túto tému nechali otvorenú. Podľa situácie sa k nej možno po úvodných zápasoch vrátime."

 

Ľútosť nad stratou kvalitného hráča prejavil aj Ján Gajdošík. „Juro nám bude chýbať. Jeho zranenie nás veľmi mrzí. Inak sme s prípravou spokojní. Výborné podmienky sme našli v domácom prostredí aj na sústredení v Turecku. Počas blížiacej sa jari by sme chceli nadviazať na jesenné výkony. Nedávame si dlhodobé ciele. Vždy sa koncentrujeme iba na najbližší zápas. Momentálne nás zaujíma Dukla Banská Bystrica,“ načrtol postoj kabíny jej kapitán.

 

Utorková tlačová beseda bola oficiálnou predsezónnou akciou pre novinárov. Podujatie pre verejnosť je nachystané na stredu. O 16.30 h bude na parkovisku pred Tescom nachystaná autogramiáda spojená s rôznymi atrakciami a stanovišťami. Všetkých podporovateľov FK Senica na podujatie srdečne pozývame.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce
Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

23.9. | Redakce
Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

22.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu