Senickú halu spoznáva celé Slovensko

Senickú halu spoznáva celé Slovensko

17.02.2011 | Redakcia

Nafukovacia hala v areáli FK Senica je v permanentnej prevádzke. Okrem pravidelných tréningov, prakticky všetkých tímov v klubovej štruktúre, je aj častým dejiskom mládežníckych turnajov. Od jej otvorenia v nej klub zorganizoval desiatky väčších či menších zápolení. Najvýznamnejšie turnaje podporuje spoločnosť E-ON, patriaca medzi významných partnerov nášho klubu.

 

Existencia haly má pre senický klub obrovský význam. Najmä pre mládežnícky úsek. „Aj vďaka využitiu tohto pozoruhodného športoviska môžem smelo skonštatovať, že sa výrazne skvalitnili podmienky na tréningový proces,“ zamýšľa sa Vladimír Skalba. Obrovský význam kladie aj na prípravu a organizáciu turnajov: „Mladší žiaci a prípravky hrávajú vonku na menších ihriskách. Tie sa rozprestierajú medzi šestnástkami. Vďaka rozmerom haly sme schopní, pripraviť im aj v zime plochu s totožnými rozmermi, aké poznajú z vonka. Väčšinu halových turnajov ale hrávame na dvoch ihriskách. Najčastejšie so štyrmi hráčmi v poli a brankárom. Obrovskou výhodou využitia dvoch ihrísk je rýchly rytmus zápasov. Súťaž, ktorá by inde trvala deň, zvládneme za predpoludnie a poobede je hala opäť voľná na ďalší turnaj alebo tréning.“

 

Mať halu vo vlastnom športovom areáli ponúka viacero nezanedbateľných bonusov. „Keďže sme schopní organizovať turnaje vo vlastnej réžií, nemusíme na ne cestovať mimo. Teší nás, že od účastníkov jednotlivých podujatí zbierame väčšinou pozitívne ohlasy. Je to pre nás zaväzujúce. Napriek tomu, že športovci, tréneri i rodičia prejavujú so senickými halovými podmienkami spokojnosť, sme si vedomí, že nie všetko funguje ideálne. Snažíme sa vychytávať nedostatky a odstraňovať ich. Väčší komfort chceme ponúknuť najmä divákom. Všetko má ale svoju postupnosť,“ vysvetľuje šéftréner mládeže.

 

V hale sa pravidelne striedajú podujatia s obsadením z celého Slovenska i Česka s turnajmi za účasti lokálnych súperov. „Aj toto je totiž spôsob, ako si urobiť prehľad o futbalovej kvalite mládencov v neďalekých mestách i obciach. V tomto mapovaní budeme určite pokračovať. Čo sa týka celoslovenských akcií, teší nás, že sa nám ozýva čoraz viac záujemcov o účasť na našich turnajoch. A to nielen zo Slovenka. Množstvo mailov resp. faxov dostávame aj z Česka,“ netají radosť klubový funkcionár zodpovedný za chod mládeže.

 

Doterajšie turnaje sú poldňové, maximálne celodňové. V hlavách mládežníkov ale dozrieva odvážna idea. „V spolupráci so spoločnosťou E-ON by sme radi ponúkli mladým športovcom nezabudnuteľný zážitok v podobe celovíkendovej akcie. Niečo podobné ako zažili nedávno naši dvanásťroční chlapci v Poľsku. Obrovský turnaj s medzinárodnou účasťou by bol ďalším významným podujatím, zapísaným do celoeurópskeho kalendára mládežníckych športových súťaží,“ vyslovil na záver odvážnu myšlienku Vladimír Skalba.

 

Už počas nasledujúcej soboty sa v hale uskutoční ďalšie atraktívne podujatie. O E-ON cupe chlapcov do deväť rokov prinesieme informácie v najbližších hodinách.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce
Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

23.9. | Redakce
Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

22.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu