Na Senicu čaká záverečný duel jesene, s Michalovcami sa môže odraziť od dna tabuľky

Na Senicu čaká záverečný duel jesene, s Michalovcami sa môže odraziť od dna tabuľky

08.12.2017 | Vlado Miček

Fortunaligovú Senicu čaká posledný duel v tomto roku. Na svojom ihrisku privíta v sobotu 9. decembra od 14:00 mužstvo MFK Zemplín Michalovce.

Na východe republiky siahali Záhoráci po bodovom zisku, keď na gól Sadama Sulleya z prvého polčasu odpovedal po hodine hry odchovanec Zemplína Oliver Podhorin. Lenže štvrťhodinu pred koncom sa po druhýkrát presadil 21-ročný Ghančan a body zostali v Michalovciach.

Práve s Michalovcami odštartoval svoju púť tohtoročnou fortunaligou Ladislav Hudec. Ten po zápase so Zlatými Moravcami vystriedal na lavičke Ivana Vrabca. Dá sa z neho vychádzať? „Áno, tie mužstvá, s ktorými som to už precítil na vlastnej koži ako sa hovorí, predsa len lepšie poznám. Vieme, že Michalovce sú veľmi dobré technické mužstvo. Má rado loptu, veľa kombinuje, bude to duel z tých ťažších.

Dva góly nám strelil Sadam Sulley. Určite to však nie len o ňom. „Vtedy dvakrát dobre zakončil dve situácie, ktoré mu spoluhráči vypracovali. My sme naopak o niečo neskôr k nemu dostúpili. Verím, že sme sa poučili a vrátime sa k zápasom, v ktorých sme bodovali alebo aj s Ružomberkom, v ktorom sme hrali dobre. Boli sme dôrazní, boli sme všade načas a dôrazne sme dostupovali. Len vtedy, ak všetko toto dodržíme, môžeme byť úspešní. Jedine poctivou prácou sa môžeme dopracovať k trom bodom."

Zemplín v posledných šiestich dueloch prehral iba jedinýkrát. Spolieha sa predovšetkým na spoľahlivú defenzívu, keď inkasoval iba 21 gólov, čo je 5. najlepšia obrana v lige.  „Na druhej strane ak pozrieme na tú kvalitu, ktorou disponujú, strelili pomerne málo gólov. Toto všetko nás musí viesť k ostražitosti a koncentrovanosti. Ide o posledný duel jesene, v ktorom sa chceme rozlúčiť s našimi vernými divákmi, ktorých chceme zároveň pozvať, aby prišli v čo najväčšom počte. Napriek chladnému počasiu verím, že prídu a v hojnom počte a povzbudia mužstvo v dôležitom stretnutí, aby sme boli úspešní.

Záhoráci od posledného vzájomného zápasu išli herne a postupom času aj výsledkovo výrazne nahor. V Zlatých Moravciach síce prehrali rozdielom triedy 0:3, ale predtým v štyroch dueloch neprehrali a získali 8 bodov. Práve táto séria im dáva nádej v prípade úspešného výsledku sa odraziť zo dna tabuľky a nezimovať na jej chvoste.

Naposledy však prišla prehra v Zlatých Moravciach, čo bolo jej príčinou? „Séria by bola krajšia, ak by sa nám podarila udržať. Treba na druhej strane rešpektovať silu súpera. Zlaté Moravce doma porazili aj silnejších súperov ako sme my. V tomto zápase nám chýbala koncentrácia. Na jednej strane bolo ihrisko zmrznuté, na druhej naopak mäkšie a súper to využil. Dostal sa do rýchleho dvojgólového vedenia a potom si už náskok ustrážil. Na druhej strane je to dobré z toho hľadiska, že hráči sami videli, že takto sa uberať nemôžeme. Čo najskôr musíme na tento výsledok zabudnúť a opäť sa vrátiť k tomu, s čím sme dosiahli posledné úspešné výsledky.

Nebolo to aj o hlavách, že niektorí hráči boli až prehnane sebavedomí? „Nepovedal by som to takto, aj keď niečo pravdy na tom môže byť. Na druhej strane my nie sme mužstvo, ktoré by sme si takéto niečo mohli dovoliť, stačí letmý pohľad do tabuľky. Skôr by som to pripísal terénu. Rozhodcovia ani delegáti sami nevedeli, či budeme hrať. My sme im to uľahčili, súper dal dva rýchle góly a už bolo jasné, že rozhodca ten duel dohrá. Mali sme byť na to lepšie pripravení.“

Čo čakať od posledného zápasu? V prípade dobrého výsledku sa môžeme odraziť so samého dna. „Je to motivácia, ale nemôžeme na to myslieť. Predtým sme si už mysleli, že Slovan vyhrá v Podbrezovej a nestalo sa. My musíme pozerať čisto na seba. Urobiť na ihrisku maximum počas celých 90 minút. Nešpekulovať, v tom danom okamihu musia hráči spraviť všetko čo sa dá a ja verím, že budeme na konci úspešní my.

Aký je zdravotný stav v kabíne? „Erik Otrísal, ktorý sa chytil na poste stopéra je zranený, Samo Šefčík takisto nebude môcť zasiahnuť do stretnutia. Na to však máme káder, aby sme ich vedeli nahradiť. Verím, že sa nám to podarí.

Čo odkázať fanúšikom. Motiváciou je šanca na posun v tabuľke? „Vieme, že fanúšikovia nechodia v takom množstve ako by sme si želali. Aj počasie práve nežičí futbalu, ale budeme radi za každého jedného fanúšika. Verím, že sa im po stretnutí poďakujeme po dobre odohranom zápase. To je naša povinnosť a ak to spravíme, som presvedčený, že sa to odzrkadlí aj vo výsledku."

Hlasy z kabíny

Na posledný zápas sezóny je nabudená aj kabína mužstva. „Bude to ťažký zápas na nie práve ideálnom teréne. Nepochybujem však, že chalani na ihrisku dajú do zápasu všetko, aby sme po zápase mohli odchádzať so vztýčenými hlavami,“ predpovedá Erik Otrísal, ktorého zranenie nepustí na ihrisko.

Aj keď si to nikto nechce pripúšťať, každý v kabíne má spočítané, že v prípade dobrého výsledku by nemusela Senica zimovať na poslednej priečke Fortuna ligy: „Uvedomujeme si to. Bolo by to veľmi pekné a všetci si to v kabíne uvedomujeme. Málokto by to po úvodných stretnutiach povedal, zvlášť po zápase v Žiline. Ja som optimista a verím, že zimovať môžeme aj na 10. priečke,“ priznal motiváciu navyše Denis Duga.

Ten si zaspomínal aj na posledný vzájomný duel proti Zemplínu: „V Michalovciach sme prehrali tesne 1:2, da sa od tohto súboja odraziť. Bol to prvý duel pod trénerom Hudecom. Už v tom zápase sa ukazovalo, že vieme hrať futbal a nechceme byť vo Fortuna lige iba do počtu. Dúfam, že nadviažeme nielen na tento zápas, ale predovšetkým na posledné stretnutia doma so Žilinou a Prešovom. A verím, že aj tento duel dotiahneme do víťazného konca.

Erik Otrísal ešte pridal výzvu k fanúšikom, ktorých pomoc budú hráči nepochybne potrebovať: „Aj keď je chladné počasie, verím, že nás diváci prídu podporiť. Mohli vidieť v posledných domácich zápasoch, že okrem snahy sme do toho dali už aj ďalšie atribúty, ktoré nám priniesli úspech. Budeme vďační za každého jedného, ktorý nám príde fandiť a pomôže nám k úspešnému výsledku.

Na zápas majú detský fanúšikovia, ktorí dostal na školách lístky spolu s rodičmi vstup zdarma do priestorov Futbalmánie na tribúne C. Každé dieťa, ktoré príde fandiť do tohto sektoru dostane ako darček perníček od spoločnosti Vilija.

Bufety budú otvorené ako obyčajne už hodinu pred stretnutím.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu