MTK Budapešť – FK Senica 1:2 (0:0)

07.02.2011 | Redakcia

Futbalisti FK Senica majú za sebou druhé zápasové vystúpenie na sústredení v Turecku. Po prehre 0:2 s Targu Mures nastúpila proti MTK Budapešť zostava, ktorá sa oveľa viac podobala na nominácie počas jesenných kôl. Záhoráci, aj vďaka tradičným jesenným strelcom, zdolali maďarského soka 2:1.

góly FK Senica: 50. Smetana, 70. Diviš

zostava FK Senica: Bolek - Gorosito, Pillár (60. Matuský), Gajdošík, Lukšík - Kóňa, Križko (60. Petrán), Gajdoš - Diviš, Smetana, Poliaček (88. Sládek)

MTK Budapešť disponuje mladým výberom. Maďarským „šrácom“ nechýbali elán a energia ani v zápase proti skúsenejšiemu výberu zo Záhoria. V prvom polčase hráči z neďalekej metropoly držali vyrovnané skóre, ale po zmene strán sa presadili osvedčení kanonieri FK – Ondřej Smetana a Jaroslav Diviš – a rozhodli o výsledku.

Duel sa napokon skončil tesným triumfom FK Senica, ale mohlo byť aj veselšie. „Proti ich kombinovanému výberu sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Rozdiel v konečnom skóre mohol byť napokon výraznejší v náš prospech,“ zamyslel sa krátko po stretnutí Stanislav Griga. Radosť z tesného triumfu ale zatienila nepríjemná skutočnosť. Po hodine hry nútene odstúpil Juraj Križko. „Nevyzerá to s ním dobre. Obávame sa vážnejšieho zranenia. So zraneným kolenom bude musieť absolvovať vyšetrenie na magnetickej rezonancii,“ informoval nás s ustarosteným hlasom tréner FK Senica. Prvotné indície naznačujú, že Križko môže mať poškodené kolenné väzivo.

Práve odchod Juraja Križka, a taktiež Róberta Pillára, ovplyvnil hru senického výberu. „Hrali sme na menšom ihrisku, takže kombinácie sa rodili ťažšie. Po dobrom prvom polčase sme sa po prestávke presadili aj gólovo. Odchod dvoch defenzívnych hráčov výrazne ovplyvnil kompaktnosť našej zostavy,“ naznačil tréner jeden z dôvodov, prečo sme inkasovali v závere duelu gól.

V utorok majú Seničania naordinované dve tréningové fázy. V stredu popoludní nastúpia proti poľskému Arka Gdynia.

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov