Igor Pszota o bronze z HMS

Igor Pszota o bronze z HMS

02.02.2011 | Redakcia

Počas víkendu sme vás informovali o výsledkoch našich pätnásťročných mládencov na Halových majstrovstvách Slovenska. O účasť na záverečnom turnaji sa uchádzalo 24 tímov zaradených do Útvaru talentovanej mládeže (ÚTM). Na vyvrcholenie slovenského šampionátu sa prebojoval aj senický tím. Okrem našich chlapcov si z dvoch tuctov uchádzačov našli cestu do úzkeho finále aj mládenci z Banskej Bystrice, Žiliny a Dubnice. Reprezentanti Záhoria nám urobili nesmiernu radosť. V dramatickom a vyrovnanom finále, hranom v športovej hale v Myjave, finišovali napokon na bronzovej pozícii. Striebro im vzal až nečakaný výsledok posledného duelu celého podujatia, v ktorom oslavujúci víťaz Banská Bystrica podľahol Dubnici. Nasledujúce riadky už patria Igorovi Pszotovi, trénerovi úspešného senického tímu, ktorý hodnotí každý zápas osobitne.

 

 

FK Senica – Dukla Banská Bystrica 3 : 4 (góly FK: Bartal, Konečný, Mráz)

V prvom zápase sme pôsobili roztržito a nervózne. Vďaka Bartalovi sme síce dali prvý gól, ale súper rýchlo otočil a my sme potom len doťahovali jeho náskok. Viazla nám rozohrávka. Veľa lôpt sme nakopávali. Obrancovia vôbec nevyvážali loptu. Všetky rozohrávky sme nechávali na Junasa. Pôsobili sme skrátka kŕčovito. Prehrali sme o gól, ale súper bol v tomto zápase lepší.

 

FK Senica – MFK Dubnica 4 : 5 (góly FK: Meszlényi, Bartal, Mihálik, Chvál)

V druhom zápase sme podali oveľa lepší výkon. Vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí, ale súper bol oveľa efektívnejší. Tri góly nám strelil jeden hráč – Slávik. Všetky sa na seba podobali. Slávika sme nedokázali brániť v situáciách jeden proti jednému. V závere duelu sme nezvládli ani presilovku a tak sme prehrali aj toto stretnutie, hoci sme boli aktívnejší. Zápas mal svoju kvalitu. Ukázal nám ako by sme mali hrať.

 

Senica – Žilina 5 : 0 (góly FK: Junas, Meszlényi, Královič, Chvál, Včelka)

Proti favoritovi sme zredukovali zostavu na dve štvorky. Od prvej minúty sme hrali vo veľkom nasadení, agresívne. Ako hovorí výsledok, aj veľmi dobre. Za stavu 2:0 sme ubránili presilovku súpera a pridali sme ďalšie góly. Každý hráč podal v tomto zápase výkon na hranici svojich možností. Ukázali sme, že vieme zdolať veľmi kvalitné družstvo. Bol to vynikajúci zápas, ktorý nás udržal v hre.

 

Senica – Banská Bystrica 2 : 5 (góly FK: Mráz, Junas)

Do 12. minúty sme si vypracovali minimálne štyri tutovky, stav bol však stále bezgólový. Súper strelil z prvej priamej strely z trestného kopu gól. Vďaka Mrázovmu vyrovnávajúcemu zásahu sme zdvihli hlavy. Stálo nás to však veľa síl a dve chyby v obrane v priebehu minúty nás zložili na kolená. Kvalitný súper to využil a vytvoril si dostatočný náskok. V závere sme iba korigovali výsledok krásnym gólom Junasa cez celé ihrisko. Týmto výsledkom sme stratili šancu na víťazstvo v turnaji.

 

Senica – Dubnica 5 : 2 (góly FK: Mihálik, Meszlényi, Mráz, Včelka, Junas)

Ďalší dôležitý zápas proti družstvu, ktoré malo ešte šancu na titul. Na súpera sme sa však veľmi dobre pripravili. Opäť sme podali výborný výkon. Disciplinovanou a zodpovednou hrou sme si vytvorili náskok 3:0. Trojgólový rozdiel sme už z rúk nepustili. Náš obetavý výkon slávil úspech. Súpera sme dokázali dôsledne brániť a vrátili sme tak Dubnici prehru z prvého zápasu.

 

Senica – Žilina 2 : 2 (góly FK: Včelka, Mihálik)

Naše posledné vystúpenie rozhodovalo o poradí na druhom až štvrtom mieste. Prvá polovica zápasu patrila nám. Viedli sme 2:0 a mali sme obrovské príležitosti, ale brankár súpera vynikol niekoľkými reflexívnymi zákrokmi. Vypracovali sme si šance, ktoré sme nevyužili a to sa nám stalo osudným. V závere súper zvýšil obrátky, vystupňoval tempo a vyrovnal na 2:2. Remíza znamenala naše tretie miesto a žilinské štvrté.

 

Náš klub reprezentovali: Junas, Hnát, Meszlényi, Včelka, Královič, Mráz, Dubec, Otrísal, Mihálik, Chvál, Španka, Konečný, Matta, Bartal, Lukáč, Morávek

Najlepší brankár: Junas – FK Senica

Najlepší strelec: Slávik – MFK Dubnica

Najlepší hráč: Zázrivec – FK Dukla Banská Bystrica

 

Slovo trénera na záver:

Celkovo hodnotím turnaj pozitívne. Obsadili sme tretie miesto. Čo je však dôležitejšie, dokázali sme odohrať výborné stretnutia s poprednými slovenskými družstvami. Turnaj starších žiakov mal prekvapujúco vyššiu úroveň ako u mladších žiakov. Zápasy mali oveľa vyššie tempo a nasadenie. Prevládala rýchla práca s loptou i bez nej. Našou výhodou bol výborný brankár Junas. Mal dobrú rozohrávku, sebavedomie, strelil dokonca tri góly. Škoda, že v úvode turnaja sme dvakrát tesne prehrali. Inak sme mohli pomýšľať aj na celkové prvenstvo. Oporami družstva tiež boli obrancovia Včelka, Meszlényi, Otrísal a Dubec. V útočnej fáze sa zaskveli Mráz, Královič, Mihálik, ale i ďalší. Nemali sme síce klasického strelca, ale strelili sme 21 gólov, o ktoré sa rozdelilo 9 hráčov. Technikou zaujal hráč z U-14 Samuel Mráz. Dokázal sa presadiť v hre jeden proti jednému aj proti fyzicky zdatným protivníkom.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce
Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

23.9. | Redakce
Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

22.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu