Jednou z nových tvárí je v Senici Brazílčan Romulo

Jednou z nových tvárí je v Senici Brazílčan Romulo

09.10.2017 | Vlado Miček

Jednou z predsezónnych posíl bol v senickom klube aj brazílsky ofenzívny hráč Romulo Santos. Na svoj prvý gól v drese Záhorákov síce ešte len čaká, svoj potenciál však už v niekoľkých dueloch naznačil.

Ako dlho si na Slovensku? 

Som tu rok, 8 mesiacov a pár dní a stále to počítam.

Na Juhoameričana hovoríš pomerne dobre po slovensky.

Áno, učím sa nové slová každý deň. Je to veľmi dôležité pre moju budúcnosť na Slovensku. Momentálne rozumiem viac, ako môžem povedať, ale beriem každý deň tak, ako príde. Nemám čas na oddych. Výrazne mi s jazykom pomáha priateľka.

Takže za všetkým hľadaj ženu? 

Keď som žil v Košiciach, stretol som priateľku. Veľmi mi pomohla a stále pomáha, som s ňou rád. Tiež sme spolu boli už aj v Brazílii. Ona ma učí po slovensky a ja ju po portugalsky. Každý deň sa obaja zlepšujeme. 

Poďme hovoriť o futbale. Ako by si porovnal slovenský a brazílsky? 

Je veľký rozdiel v taktike, fyzickej pripravenosti a aj mentalite futbalu. Aj keď som na Slovensku už viac ako rok, stále mám ťažkosti. Učím sa na slovenskom futbale veľa každý deň. Každý z doterajších trénerov mi dal niečo nové a snažím sa od nich naučiť čo najviac. 

Tvoj štart v Senici bol ovplyvnený zdravotnými problémami. Ako si na tom teraz? 

Hneď po príchode do Senice som mal v prvom týždni veľa problémov s mojím telom, čo sa mi nikdy predtým nestalo. Ale teraz sa cítim veľmi dobre a dúfam, že zdravotné problémy sú za mnou. Posledný zápas som hral celý a cítil som sa po fyzickej stránke dobre. Dúfam, že teraz môžem pomôcť tímu a novému trénerovi vytiahnuť FK Senica z jeho aktuálnej situácie.

Ako sa Brazílčan objaví na Slovensku? 

Bol som v Budapešti trénovať s prvoligovým tímom, potom mi kamarát povedal o Slovensku a o jeho futbale a spýtal sa ma, či sem nechcem prísť. Povedal som si: „Prečo nie,“ a začalo sa toto dobrodružstvo. Som vďačný Bohu za toto rozhodnutie, lebo každý deň sa učím nové veci o futbale aj o živote. Spojením slovenskej snahy s brazílskym štýlom sa cítim ešte lepší a silnejší. Som tiež vďačný Slovákom aj môjmu terajšiemu klubu FK Senica. Som tu šťastný a budem ešte viac, ak sa šťastie môjho klubu obráti na lepšie.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: S výkonmi FK Senica U16 v jeseni spokojnosť

Mládež v akcii: S výkonmi FK Senica U16 v jeseni spokojnosť

14.12. | Igor Tabiš

"Pomohla zmena systému, zohrali sme sa," tvrdí Roberto Dias

11.12. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

Mládež v akcii: Náročná jeseň pre FK Senica U17

10.12. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu