Na rade je Nitra aj s Tomášom Kóňom, Podhorin s Medveděvom veria v tri body

Na rade je Nitra aj s Tomášom Kóňom, Podhorin s Medveděvom veria v tri body

18.08.2017 | Vlado Miček

Po zdrvujúcej porážke v Žiline mali chlapci týždeň na to, aby zdvihli hlavu a kvalitne sa pripravili na svojho najbližšieho súpera z Nitry.

V našom tábore pokračoval tradičný zápasový mikrocyklus, aj keď mužstvo netrénovalo v kompletnom zložení. Zdravotné problémy, ktoré zužovali náš káder pokračovali aj v týždni. S obmedzeniami alebo vôbec netrénovali Romulo Silva, Pentecost Obiechina, Blažej Vaščák či nová posila Denis Duga. Takže trénerskú zostavu opäť nečaká ľahký oriešok pred súbojom s Nitrou.

To náš súper sa nesie na víťaznej vlne. V lige v štyroch stretnutiach brankár Lukáš Hroššo ešte neinkasoval a mužstvo spod Zobora zatiaľ stratilo body iba v domácom zápase s Michalovcami po bezgólovej remíze. Nitrania majú po štyroch kolách skóre 6:0, keď sa o presné zásahy podelilo šesť strelcov: Filip Balaj, Róbert Valenta, Andrej Ivančík, Miloš Šimončič, Ján Chovanec a Tomáš Kóňa.

Určite najväčším ťahákom pre našich fanúšikov bude návrat Tomáša Kóňu na senický štadión. Tomáš je síce odchovancom nitrianskeho futbalu, ale momentálne býva v Kunove a aj pred jesennou časťou to vyzeralo, žeby mohol skončiť v našom drese. Záložník s reprezentačnými skúsenosťami sa však rozhodol pre dres, v ktorom s futbalom začínal a tak na zápas nastúpi na opačnej strane barikády.

O tom, že pre nás je toto stretnutie mimoriadne dôležité svedčí aj vyjadrenie Olivera Podhorina: „Hostia prichádzajú v dobrej nálade, ale my im ju budeme chcieť pokaziť. Chceme potešiť našich fanúšikov a ukázať sa im v dobrom svetle. Budeme sa snažiť získať všetky tri body.

Pri všetkej úcte k Nitre si aj hráči uvedomujú, že Nitra nedosahuje silu mužstiev, ktoré sme mali v úvode súťaže. „Čakám bojovný duel. Nitra nemá zas až takú kvalitu ako mužstvá, ktoré sme doteraz mali za súperov. Nebude to až tak rýchle, bude to viac o bojovnosti. Musíme sa zomknúť ako tím, prelomiť smolu, streliť nejaké góly a získať tri body. Rovnako chceme potešiť našich fanúšikov, aby odchádzali po zápase spokojní,“ nechal sa počuť krajný obranca Jurij Medveděv.

Zápas sa začína v sobotu 19.8.2017 o 19:00 h na domácom štadióne. Bufety budú k dispozícii už hodinu pred začiatkom stretnutia.

Takisto už tradične bude otvorený sektor pre mládež a deti s rodinami Futbalmánia na tribúne C, kde bude k dispozícii aj personál.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia
Začiatok prípravy pre FK Senica U8

Začiatok prípravy pre FK Senica U8

5.8. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu